Fotbal

Takový dar ještě nedostal. Ultras Neapole vrátili trenérovi volant a CD

Takový dar ještě nedostal. Ultras Neapole vrátili trenérovi volant a CD
Trenér Neapole Luciano Spalletti | Zdroj: profimedia.cz

Neapol letos získala svůj první ligový titul po 33 letech. Strůjcem tohoto úspěchu je trenér Luciano Spalletti, který i přes úspěch po sezoně odchází z italského klubu. Na rozloučenou mu fanoušci vrátili volant z auta, které mu ukradli, když v klubu začínal.

Kouč Luciano Spalletti dovedl Neapol po 33 letech k titulu v Serii A, ale v příští sezoně už ji nepovede. Chtěl si dát od fotbalu volno. 

Jeho odchod fanoušky určitě velmi mrzí, ale po jeho nástupu do klubu (červen 2021) k němu měli úplně jiný vztah. V říjnu 2021 mu členové ultras ukradli jeho auto Fiat Panda a na jeho místě nechali plakát s nápisem: "Spalletti, vrátíme ti tvou Pandu, pokud odejdeš! Podepsáni zloději."

Související obsah

​Následně v květnu dalšího roku mu poslali dopis, ve kterém ho opět žádali o odchod z klubu výměnou za auto. Spalletti to však odmítl. "Děláme svou práci správně, trenérem Neapole určitě zůstanu i příští rok," řekl podle Sportbible.com.

Teď jsou fanoušci rádi, že zůstal a získal titul. Po sezoně sice odchází z klubu, ale ultras mu dali na rozloučenou dárek. Když už splnil jejich požadavek a odchází, vrátili mu volant a CD z jeho auta. Kde je ale zbytek auta, se neví. Podle serveru football-italia.net mu ale už prý bylo dávno vráceno.

Titul s Neapolí slavil i slovenský reprezentant Stanislav Lobotka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události