Fotbal

Násilí v Praze. O potyčkách mezi fanoušky píšou už i ve Velké Británii

Násilí v Praze. O potyčkách mezi fanoušky píšou už i ve Velké Británii
Policie v centru Prahy během finále EKL | Zdroj: profimedia.cz

O konfliktech mezi fanoušky West Hamu a Fiorentiny před finále Evropské konferenční ligy už se píše i ve Velké Británii. Důvodem je zejména potyčka, která se udála v pražské Rytířské ulici. Při incidentu bylo zadrženo 16 osob.

"Skupina fanoušků West Hamu byla dnes odpoledne násilně přepadena a napadena světlicemi, řetězy, lahvemi a obušky ultrapravicovými fanoušky ultras Fiorentina v České republice," píše britský bulvární deník Daily Mail

"Několik fanoušků West Hamu utrpělo řezné rány a modřiny, když létaly petardy. Policie v české metropoli uvedla, že tři fanoušci West Hamu a jeden policista byli při incidentu zraněni, 16 lidí bylo zadrženo," dodává Daily Mail. Tuto informaci potvrdil pro TN.cz i mluvčí policie Jan Rybanský.

Související obsah

K incidentu došlo konkrétně v baru Tek'ila Tek'ila. Na tomto místě létaly židle a bouchaly výbušniny, které měly rozbít okna v okolí. Podle dostupných záběrů je také vidět, že v okolí baru ležely hořící světlice. 

"Měli jsme hlášení z Rytířské ulice. Jednalo se o lehčí zranění po potyčkách. Nejednalo se o nic vážného. Nic, co by ohrožovalo život. Dva muže jsme po ošetření ponechali na místě, protože nevyžadovali transport. Jednoho člověka jsme odváželi do nemocnice s lehkým poraněním hlavy," dodala pro TN.cz tisková mluvčí záchranné služby hlavního města Prahy Jana Poštová.

Podívejte se na záběry z okolí Staroměstského náměstí: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události