Fotbal

Nadšený Souček: Je to pohádka, výhra v EKL je největší úspěch kariéry

Nadšený Souček: Je to pohádka, výhra v EKL je největší úspěch kariéry
Tomáš Souček s trofejí pro vítěze Evropské konferenční ligy | Zdroj: Profimedia

Český záložník Tomáš Souček slaví největší úspěch své kariéry. Společně s West Hamem dokázal vyhrát fotbalovou Evropskou konferenční ligu (EKL), a to navíc "doma" v Edenu. Jaké byly jeho bezprostřední pocity?

"Je to pohádka. Emoce jsou pořád strašně vysoko. Když jsem se před rokem dozvěděl, že bude finále v Edenu, tak jsem si říkal, že uděláme všechno pro to, abychom se do něj dostali. Patnáct let jsem byl ve Slavii, teď jsem čtyři roky ve West Hamu a nakonec oslavím evropský titul tady. Budu na to vzpomínat celý život. Cítil jsem se tady jako doma," prozradil bezprostředně po zápase nadšený Tomáš Souček.

Ten ale přiznal, že souboj s Fiorentinou byl extrémně náročný. Nakonec rozhodl až gól z 90. minuty. "Doufal jsem, že prodloužení nebude, protože to byl hodně náročný zápas. Bylo to hodně o bojovnosti, týmovém duchu a charakteru. A to jsme ukázali, že máme. Když jsme dali gól v 90. minutě, tak jsem věřil, že to máme v kapse," řekl havlíčkobrodský rodák.

Pro něj bylo finále EKL jednoznačně největším zápasem kariéry. "Ve Slavii to byly hezké časy. Veškeré tituly a poháry byly super. Ale tohle je evropská scéna. Byl to největší zápas mé kariéry, takže to beru i jako největší úspěch," rozplýval se český záložník.

Související obsah

​Ten byl také nadšený z atmosféry. "Bylo neuvěřitelné, kolik tady a všude ve městě bylo našich fanoušků. Jsme neuvěřitelně propojení. Atmosféra byla skvělá. Už se těším i na oslavy do Londýna, kde bude opět spousta fanoušků. Navíc budeme mít jízdu otevřeným autobusem. Všichni si tenhle úspěch moc přáli," dodal na závěr.

Takto slavili fanoušci West Hamu titul v Evropské konferenční lize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události