Fotbal

Barca k přestupu Messiho: Chápeme, že chce hrát v lize s menšími nároky

Barca k přestupu Messiho: Chápeme, že chce hrát v lize s menšími nároky
Fotbalista Lionel Messi | Zdroj: profimedia.cz

A je hotovo! Lionel Messi potvrdil, že jeho další fotbalové kroky povedou do zámoří. 35letý Argentinec ve středečním rozhovoru prohlásil, že přestupuje do Interu Miami. Samotný klub z MLS pak tuto informaci potvrdil na sociálních sítích. K situaci se vyjádřila i Barcelona, kam měl mít Argentinec původně namířeno.

"V pondělí 5. června Jorge Messi, hráčův otec a agent, informoval prezidenta klubu Joana Laportu o rozhodnutí hráče vstoupit do Interu Miami, přestože mu byl předložen návrh z Barcy, aby si znovu oblékl náš dres," píše katalánský velkoklub v oficiálním prohlášení

Sám Messi ale ve středečním rozhovoru pro deník Mundo Deportivo řekl, že žádnou oficiální nabídku nedostal: "Peníze v tomhle případě se mnou nebyly problém. Nicméně tohle téma jsme ve smlouvě s Barcelonou ani neřešili. Poslali mi nabídku, ale nikdy to nebyl oficiální a písemně předložený návrh." 

Související obsah

"Prezident Laporta chápe a respektuje Messiho rozhodnutí chtít soutěžit v lize s menšími nároky, dále od středu pozornosti a tlaku, kterému byl v posledních letech vystaven," dodává Barcelona ve své zprávě. 

Messi se měl upsat Interu Miami na dva roky. Součástí kontraktu má být i možnost, že by Argentinec odkoupil část podílu v klubu, který vlastní slavný David Beckham. ​Co se týče peněz, Messi by si měl přijít na 50 milionů eur ročně (cca 1,2 miliardy korun).

Takhle vypadala rozlučka Lionela Messiho v dresu Paris Saint-Germain:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události