Fotbal

Fanoušci West Hamu krvavě zranili hráče Fiorentiny. Potrestáme je, reaguje klub

Během finále Evropské konferenční ligy mezi West Hamem a Fiorentinou došlo k nepříjemné události. Ještě za stavu 0:0 přiletělo z hlediště několik kelímků a jeden z nich zasáhl Cristiana Biraghiho, který utrpěl krvavý šrám na hlavě. Vedení anglického klubu slíbilo, že viníky potrestá.

Když Biraghi dostal ránu do hlavy, začala mu téct krev a zápas musel být přerušen. Následně si musel italský obránce nechat hlavu obvázat, aby mohl ve hře pokračovat.

Londýnský klub k celé události vydal obsáhlé prohlášení. "West Ham United bezvýhradně odsuzuje chování malého počtu osob, které během finále Evropské konferenční ligy házely předměty na hřiště," píše se v úvodu.

Související obsah

​"Tyto činy nemají ve fotbale místo a v žádném případě nereprezentují hodnoty našeho fotbalového klubu a drtivé většiny našich příznivců, kteří se tento týden v Praze i v průběhu posledních dvou sezon v evropských soutěžích chovali bezúhonně," stojí v prohlášení dále.

​"Budeme spolupracovat s policií a dalšími zúčastněnými stranami, abychom incidenty prověřili a zakročili proti všem, kteří se proviní proti zákonu. V souladu s naším přístupem nulové tolerance budou údaje o všech identifikovaných osobách předány policii a bude jim udělen zákaz vstupu na dobu neurčitou, a tudíž nebudou moci vstoupit na London Stadium a cestovat s klubem. Pro takové chování není ve West Hamu místo," napsal klub v závěru.

Hammers nakonec finále zvládli, když Fiorentinu porazili 2:1.

​Fanoušci West Hamu slavili v Praze celou noc:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události