Hokej

Potvrzeno. Výkonný výbor schválil novou hokejovou Síň slávy v centru Prahy

Potvrzeno. Výkonný výbor schválil novou hokejovou Síň slávy v centru Prahy
Vitrína ze Síně slávy českého hokeje po slavnostním otevření v roce 2015 | Zdroj: Profimedia

V centru Prahy vznikne nová kamenná hokejová Síň slávy. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje to schválil během středečního a čtvrtečního zasedání. Otevřena by měla být nejpozději na konci března příštího roku, tedy před mistrovstvím světa v Praze a Ostravě.

Na konci května došlo po osmi letech k uzavření stávající Síně slávy českého hokeje, která sídlila v Galerii Harfa poblíž O2 areny. Mezi fanoušky to vyvolalo velké zklamání, protože pohled na české hokejové legendy, jak si odváží své věci domů, nebyl zrovna radostný. Dosavadní projekt byl ale ekonomicky nevýhodný. "Dosavadní Síň slávy byla zdigitalizována ve 3D a bude součástí nové digitální, virtuální verze Síně slávy českého hokeje. Nová kamenná vznikne v exkluzivním prostoru v centru Prahy a bude představena na tiskové konferenci v následujících měsících," sdělil svaz v tiskové zprávě, kterou zaslal novinářům. 

Na webových stránkách Českého hokeje bude dostupná i virtuální Síň slávy, která připomene nejdůležitější momenty české hokejové historie. Součástí nového projektu bude i putovní výstava. "Bude moct být dočasně umístěna v prostorách nejrůznějších galerií a výstavních sálů po celé České republice. Hlavním cílem celého tohoto projektu je posunout ji jako takovou na vyšší úroveň a přiblížit ji mladší generaci," řekl předseda návrhové komise Síně slávy české hokeje Bedřich Ščerban.

Související obsah

​Kde přesně nová Síň slávy bude, zatím není jisté. O tom by se mělo rozhodnout v průběhu června. K otevření dojde ještě před začátkem mistrovství světa v České republice, které se koná příští rok v Praze a Ostravě. "Cílem nové Síně slávy českého hokeje je pokračovat v důstojném reprezentování historie českého hokeje, zároveň ale bez enormního zatěžování rozpočtu Českého svazu ledního hokeje. Tento krok zároveň výrazným způsobem pomůže k naplnění cíle svazu sestavovat vyrovnaný rozpočet, tak jak mu to předepisují stanovy," vysvětlil svaz. 

Poslední mistrovství světa skončilo pro českou reprezentaci neúspěchem. Takto turnaj hodnotil Martin Havlát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události