Fotbal

Faktor Messi. Inter Miami získal miliony nových fanoušků, má jich nejvíc v zámoří

Faktor Messi. Inter Miami získal miliony nových fanoušků, má jich nejvíc v zámoří
Lionel Messi (vlevo), David Beckham (uprostřed), Marco Verratti (vpravo) | Zdroj: profimedia.cz

Jak velké pozdvižení na sociálních sítích může udělat jeden fotbalový přestup, ví dobře v Interu Miami. 38 hodin po oficiálním oznámení, že zde bude hrát Lionel Messi, získal klub na instagramu 5,5 milionu nových sledujících. Má jich nyní více než všechny kluby v NFL, MLB, NHL a MLS.

Inter Miami se sice v tabulce Východní konference MLS topí na beznadějném patnáctém místě, ale rozruch bude kolem něj pořádný. Klub ve středu večer zveřejnil video, ve kterém potvrdil, že Lionel Messi bude oblékat jeho dres. Tato informace vyvolala pořádné pozdvižení. 

Ještě ve středu večer sledovalo Inter Miami na instagramu milion fanoušků. V pátek ráno se toto číslo vyšplhalo už na 6,5 milionu. To je více, než mají všechny sportovní týmy v zámoří. Druhé místo aktuálně patří New England Patriots (4,9 milionu sledujících), třetí je Dallas Cowboys (4,5 milionu sledujících) a ikonické New York Yankees na instagramu odebírá 3,2 milionu fanoušků. 

Související obsah

​Šílenství okolo Messiho ovlivnilo i cenu vstupenek. Ceny se navýšily o 1 400 procent. Před oznámením přestupu sedminásobného vítěze Zlatého míče stály lístky 25 dolarů (550 korun), nyní se prodávají za 300 dolarů (6 600 korun). Podobné ceny platí i pro venkovní zápasy Interu Miami. 

Příští utkání odehraje Inter Miami 11. června, ale to bude ještě bez Messiho, protože má stále platnou smlouvu v PSG, která mu končí 30. června. 

Messi byl při posledním zápase v dresu PSG několikrát vypískán:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události