Fotbal

Spustil nadšení. Karima Benzemu vítalo v Saúdské Arábii 60 tisíc fanoušků

Vyznává jejich náboženství a o to větším je pro ně bohem. Bývalého útočníka Realu Madrid Karima Benzemu vítalo v jeho novém působišti, kterým je saúdskoarabský Al Ittihad, 60 tisíc fanoušků na stadionu King Abdullah Sports City. A Francouz s alžírskými kořeny si jejich srdce ihned získal.

Pětinásobný vítěz Ligy mistrů je po Cristianu Ronaldovi druhou světovou superstar, která přestoupila do Saúdské Arábie. "Vždycky jsem tu chtěl žít, protože jsem muslim a toto je muslimská země. Už jsem zde byl a cítil se tady dobře," řekl Benzema, jenž s sebou přinesl i Zlatý míč, který získal v roce 2022.

Přestup do týmu úřadujícího mistra má ale jistě také finanční důvody. Pětatřicetiletý Francouz si v průběhu tří let vydělá v Al Ittihadu 14,1 miliardy korun. "Jsem tam, kde chci být. Doufám, že se v klubu budu moct prezentovat svým fotbalem a vyhrávat tituly," prohlásil Benzema.

Související obsah

Pokud se navíc Ronaldo v Al Nassru rozhodne zůstat, dojde tak v Saúdské Arábii i na pikantní souboje dvou vynikajících útočníků, kteří spolu hráli v dresu Bílého baletu. "Na Real Madrid nikdy nezapomenu. Je to nejlepší klub na světě i v historii. Nastal však čas odejít a napsat nový příběh," tvrdil Benzema.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události