Fotbal

Benzema a jeho neuvěřitelný balík. Jeho mzda se rovná platovému stropu v NFL

V úterý večer se upekl další velký fotbalový přestup. Legenda Realu Madrid se po 14 letech ve španělském velkoklubu rozhodla odejít do saúdskoarabského Al-Ittihadu. Bohatí šejkové mu navíc nabídli pohádkový plat. 35letý Francouz si během tří let vydělá 643 milionů dolarů (cca 14,1 miliardy korun). Jeho mzda se tak dokonce blíží platovému stropu celého týmu v zámořské NFL.

Jen pro představu. Roční platový strop týmu z NFL se pohybuje okolo 225 milionů dolarů (cca 4,9 miliardy korun), což je jen o 10 milionů dolarů více, než si Karim Benzema ročně vydělá v týmu Al-Ittihad. Jeho mzda pak těsně překoná platové rozpočty týmů z baseballové MLB, které se pohybují okolo 210 milionů dolarů.

To platový strop v NBA je na 134 milionech dolarů, strop v NHL by pak měl být od příští sezony na hodnotě 83,5 milionu dolarů. V tomto ohledu si Karim Benzema ročně vydělá suverénně více než všichni hráči v jednotlivých zámořských týmech dohromady.

​Benzema si navíc podle serveru sportingnews.com vydělá i více než Cristiano Ronaldo v dresu konkurenčního Al-Nassru. Portugalec si má přijít ročně na 213 milionů dolarů (cca 4,6 milionu korun), tedy o 2 miliony dolarů méně než francouzský útočník. 

"Je to dobrá soutěž. Cristiano Ronaldo, můj kamarád, už tu je, což ukazuje, že Saúdská Arábie se v tom začíná posouvat. Jsem tady, abych vyhrál, jako jsem se o to snažil v Evropě," řekl Benzema na tiskové konferenci po přestupu.

Související obsah

Server Behind Sport pak vypočítal, že si 35letý Benzema vydělá v Al-Ittihadu za hodinu 26,6 tisíce dolarů (cca 586 tisíc korun).

Benzema definitivně přestupuje do Arábie, podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události