Fotbal

Dohra pražského finále. West Ham bude pykat za chování fanoušků

Dohra pražského finále. West Ham bude pykat za chování fanoušků
Fanoušci anglického West Hamu | Zdroj: Profimedia.cz

Jen pár hodin po závěrečném hvizdu finále Evropské konferenční ligy mezi West Hamem a Fiorentinou začala disciplinární komise UEFA jednat. Organizace evropského fotbalu řeší hned několik situací, které se v Edenu přihodily. Tou největší je zasažení Cristiana Biraghiho kelímkem do hlavy.

West Ham si za obrovské podpory svých fanoušků došel v Praze pro evropský titul po dlouhých letech čekání. Slavilo se jak v hlavním městě České republiky, tak i v Londýně, kde hráči The Hammers projížděli autobusem skrz centrum. 

Anglický klub ale úspěch nevyjde lacino. UEFA oznámila, že bude vyšetřovat oba celky, ale více nepořádní byli přesto fanoušci West Hamu. Fiorentina je obviněná z vhazování předmětů a použití pyrotechniky. Fanoušci Kladivářů házeli předměty na hřiště, obvinění se ale týkají také vniknutí na hrací plochu.

Související obsah

Asi největší prohřešek se přihodil v prvním poločase, kdy na kapitána italského celku Cristiana Biraghiho letělo hned několik plastových kelímků. Jeden z nich mu dokonce spustil krev na hlavě, kvůli čemuž byla hra na několik minut přerušena. 

Všemu předcházely rvačky v centru města, ale tyto potyčky řešila pražská policie, která zatkla desítky lidí. Disciplinární komise tresty pro oba celky oznámí v blízké době. Samotné utkání vyhrál anglický celek 2:1, rozhodla branka Bowena v 90. minutě.

Podívejte se, jak to vypadalo v ulicích Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události