Fotbal

Nebučte při hymně Ligy mistrů, minulost neřešte, prosí Guardiola fanoušky City

Nebučte při hymně Ligy mistrů, minulost neřešte, prosí Guardiola fanoušky City
Pep Guardiola | Zdroj: Profimedia

Už v sobotu večer dojde fotbalová sezona ke svému absolutnímu vrcholu. Ve finále Ligy mistrů se utká Manchester City proti Interu Milán. Utkání se odehraje na Atatürkově olympijském stadionu v Istanbulu. Trenér anglického týmu Pep Guardiola má před utkáním jedno speciální přání. Chtěl by, aby fanoušci jeho klubu tentokrát upustili od tradičního bučení při hymně Ligy mistrů.

Manchester City podruhé ve své historii postoupil do finále Ligy mistrů. V něm vyzve trojnásobného vítěze nejprestižnější klubové soutěže světa Inter Milán. Hlavním pořadatelem zápasu je UEFA, se kterou ale fanoušci anglického klubu dlouhodobě nesouhlasí. Svoji nevoli dávají pravidelně najevo tím, že při ikonické hymně Ligy mistrů, která se hraje před zápasem, bučí a pískají. Trenér Pep Guardiola si přeje, aby se nic podobného nyní nedělo. 

"Fanoušci Interu, fanoušci City, oslavujte, že jste tady. Co se stalo v minulosti, nechte v minulosti," vyzval španělský trenér příznivce obou klubů. "Liga mistrů je neuvěřitelná soutěž, organizuje ji UEFA a my bezpodmínečně podporujeme to, co dělá. Nebudeme znovu bučet, ale budeme se bavit," dodal Guardiola. ​

Související obsah

​O fanoušcích promluvil na začátku tohoto týdne i kapitán Ilkay Gündogan. "Naši příznivci budou pro nás tento víkend opět hodně důležití, ostatně jako vždy. Stačí se podívat na zápas ve Wembley, abychom poznali, jak zásadní jsou pro náš výkon," řekl německý záložník podle Daily Mail. "Byli úžasní od začátku do konce. Bylo skvělé, když jsme je v tunelu slyšeli zpívat Blue Moon, a pak ta ohlušující atmosféra, když jsme přišli na hřiště do modrého moře... Myslím si, že nám to pomohlo k tomu, abychom šli do vedení už po 13 vteřinách," vzpomněl na finále FA Cupu proti Manchesteru United, který sám dvěma góly rozhodl ve prospěch City. 

Nevraživost mezi fanoušky Manchesteru City a UEFA začala v roce 2012, kdy příznivci Porta rasisticky uráželi Maria Balotelliho. Portugalský klub za to tehdy dostal pokutu v přepočtu 550 tisíc korun, což se fanouškům anglického klubu zdálo málo. Dále fanouškům vadilo několikaleté vyšetřování klubu kvůli porušování finanční fair play, kvůli čemuž City hrozil i odečet bodů nebo zákaz startovat v Lize mistrů. 

Manchester City do finále Ligy mistrů postoupil přes Real Madrid:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události