Motorsport

Další dobrý výkon Salače. Do závodu v Itálii půjde z druhé řady

Český motocyklový závodník Filip Salač zažívá v letošním ročníku naprosto skvělou sezonu a v dobrých výkonech pokračuje i po přestávce. Na dobré časy z tréninků navázal také v kvalifikaci, ve které zajel pátý nejrychlejší čas. Do domácího závodu jeho italské stáje půjde z druhé řady.

Filip Salač si v minulém závodu vyjel druhé místo na oblíbené trati v Le Mans, kde získal druhý flek i v kategorii Moto3. Aktuálně je čtvrtý v celém seriálu Moto2 se ziskem šedesáti bodů. A v dobrých výkonech pokračoval i v italském Mugellu, což je domácí závod jeho stáje. 

V trénincích se držel nahoře a nakonec se čtvrtým místem dostal do hlavní kvalifikace, kde dobrý čas držel. V samotné kvalifikaci sice zajel o něco horší čas než ve třetím tréninku, ale i to stačilo na páté místo a start ze druhé řady. Stejně jako v Le Mans, to byl čtvrtý. 

Vítězem se stal Arón Canet, druhý byl favorit Pedro Acosta a třetí dojel Sam Lowes. Lopez, na kterého Salač ztrácí jediný bod v průběžném bodování, skončil na devátém místě. V Moto3 jde do hlavního závodu z prvního místa Deniz Öncü, kterému budou na záda dýchat Australan Kelso a Japonec Sasaki. 

Související obsah

Kvalifikaci královské kubatury ovládl domácí závodník a úřadující světový šampion Francesco Bagnaia, který porazil velezkušeného Marca Márqueze o setiny, třetí dojel jeho bratr Álex. Pokračovalo se sprintem, který byl nově zaveden do programu MotoGP.

Vítězství v bodovaném sobotním závodě si připsal domácí závodník, vedoucí muž MS a úřadující šampion Francesco Bagnaia. Třetí Álex Márquez nakonec vůbec nedojel a na pódiu nebyl ani jeho bratr Marc. Druhé místo pro sebe uzmul Marco Bezzecchi a třetí dojel jeho krajan Jorge Martín.

Sprint MotoGP: 

1. F. Bagnaia (ITA) 
2. Marco Bezzecchi (ITA) +0,369
3. Jorge Martín (ESP) +0,952

Kvalifikace MotoGP: 

1. F. Bagnaia (ITA) 
2. M. Márquez (ESP) +0.078
3. Á. Márquez (ESP) +0.152

Kvalifikace Moto2: 

1. A. Canet (ESP) 
2. P. Acosta (ESP) +0.159
3. S. Lowes (GBR) +0.162
...
5. F. Salač (CZE) +0.230

Kvalifikace Moto3: 

1. D. Öncü (TUR)
2. J. Kelso (AUT) +0.538
3. A. Sasaki (JAP) +0.591  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události