Fotbal

Srdcař Hamšík. I po konci kariéry pomůže národnímu týmu v zápase roku

Srdcař Hamšík. I po konci kariéry pomůže národnímu týmu v zápase roku
Marek Hamšík | Zdroj: Profimedia

V červnu čekají slovenskou fotbalovou reprezentaci dva velmi důležité zápasy kvalifikace proti Islandu a Lichtenštejnsku. Trenér Francesco Calzona na ně povolal i Marka Hamšíka. Osminásobný fotbalista roku Slovenska sice loni oznámil konec v reprezentaci a nedávno dal sbohem profesionální kariéře, ale i tak se rozhodl, že národnímu týmu ještě v klíčových bitvách pomůže. V nominaci nechybí ani Milan Škriniar, který v posledních měsících bojuje se zraněním.

Slovensko na úvod skupiny J remizovalo s Lucemburskem a porazilo Bosnu a Hercegovinu. Se čtyřmi body se po dvou odehraných zápasech nachází na druhém místě. Trenér Calzona si plně uvědomuje, že právě duel s Islandem může napovědět, kdo skončí na druhém místě za Portugalskem, které je pasováno na jasného favorita na postup z prvního místa.

"Je to nejdůležitější zápas tohoto roku. Island má nového trenéra, který už v minulosti dosahoval kvalitních výsledků s jinými reprezentacemi. Nevíme, jakým systémem bude pod jeho vedením Island hrát. Chceme se dostat na mistrovství Evropy, proto nás čeká těžký zápas. My ale budeme připravení a pokusíme se v těchto dvou zápasech získat maximum bodů," řekl italský trenér na tiskové konferenci podle sportky.zoznam.sk.  

Související obsah

​I proto povolal i bývalého kapitána Marka Hamšíka, který má na svém kontě 136 reprezentačních startů. Ten pozvání přijal i přesto, že nedávno oznámil konec kariéry. "Markova odpověď byla, že když ho Slovensko potřebuje, tak přijede," řekl potěšeně italský trenér, který povolal i Milana Škriniara, jenž kvůli problémům se zády nehrál od půlky února, ale v posledním ligovém zápase proti AC Turín už byl alespoň na lavičce. "Škriniar je po dlouhém zranění. Uvidíme, v jaké bude kondici. Ubezpečil nás ale, že bude na oba zápasy připravený," doplnil Calzona. 

Utkání na Islandu odehraje Slovensko 17. června. O tři dny později přijde na řadu duel v lichtenštejnském Vaduzu. 

Slovenští fanoušci jej vždy milovali. Takhle jim kdysi věnoval dres i trenýrky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události