Tenis

To je obrovská škoda! Muchová padla ve finále French Open po velké bitvě

To je obrovská škoda! Muchová padla ve finále French Open po velké bitvě
Karolína Muchová | Zdroj: profimedia.cz

Karolína Muchová na grandslamový titul v Paříži nedosáhla. Ve finále French Open nestačila na světovou jedničku Igu Šwiatekovou, které podlehla po velké bitvě 2:6, 7:5 a 4:6. I tak se ale po životním turnaji posunula na světovém žebříčku o 27 příček na šestnáctou pozici, což je její nejlepší umístění v kariéře. Šwiateková vyhrála už čtvrtý grandslamový turnaj v kariéře, z toho třetí na Roland Garros.

Šwiateková před zápasem vyhrála los a pro ženský tenis netradičně si vybrala začít na podání. Tento odvážný tah se jí vyplatil. Servis v prvním gemu udržela a vzápětí českou tenistku brejkla, načež utekla do vedení 3:0. Na Muchové byla na začátku utkání znát nervozita z prvního grandslamového finále. Poté se ale hra vyrovnala. Rodačka z Olomouce snížila na 1:3 a v pátém gemu se dostala k brejkbolu. Ten ale nevyužila, a tak Polka vedla už 4:1. Další šanci už Muchová v prvním setu nedostala a nakonec padla 2:6. Hlavní rozdíl byl v nevynucených chybách, kterých Muchová spáchala 14, zatímco Šwiateková pouze pět. 

Na začátku druhého setu odešlo Šwiatekové první podání, ale Muchová toho ve vyrovnaném gemu na returnu využít nedokázala. Naopak sama stejně jako v první sadě ztratila servis a prohrávala po třech hrách 0:3. I přes tento nepříznivý stav se Muchová nevzdávala. V pátém gemu se dostala k brejkbolu, který už dokázala fantastickým forhendem na čáru proměnit, a snížila tak na 2:3. Tento úspěch českou tenistku ještě více povzbudil a za stavu 4:4 se propracovala k dalšímu brejkbolu. Ten využila díky dvojchybě Šwiatekové a byla pouhý jeden gem od srovnání na 1:1 na sety. 

Související obsah

​Desátou hru druhého setu ale Muchová nezvládla. Ztratila ji na svém podání ku patnácti a bylo opět srovnáno. Následně ale vzala soupeřce podání znovu a další šancí na vlastním servisu už nepohrdla. Využila třetí setbol, díky čemuž vyhrála 7:5. Šwiateková ztratila úplně první set na turnaji. 

Ve velkém stylu vstoupila Muchová i do třetího setu. V prvních dvou gemech neprohrála ani jeden fiftýn a šla do vedení 2:0. To ale udržet nedokázala. Šwiateková vyhrála následující tři hry a šla do vedení 3:2. Další dvě hry ale šly na stranu Muchové. Vyhrála "Tildenův gem", díky čemuž šla do vedení 4:3 s brejkem. V osmé hře sice dokázala dotáhnout ztrátu 0:40, ale nakonec se Šwiatekové podařilo srovnat na 4:4 a utkání zamířilo do maximálně vyrovnané koncovky. V deváté hře se Muchová propracovala k brejkbolu, ale využít jej nedokázala, a tak byla za stavu 4:5 na podání pod obrovským tlakem. 

Ten ale neustála. Šwiateková se dostala za stavu 40:15 ke dvěma mečbolům a proměnila hned ten první, a to díky tomu, že Muchová zahrála dvojchybu. 

Finále French Open:

I. Šwiateková –⁠  K. Muchová 6:2, 5:7, 6:4
Čas zápasu: 2:49

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události