MMA

RFA má prvního MMA šampiona. Humburger uboxoval polského náhradníka

Na jedenáctém galavečeru česko-slovenské organizace RFA viděli fanoušci hned dva titulové zápasy. Největší pozornost budila rostoucí hvězda v podobě Dominika Humburgera, který jako první dostal šanci na dočasný titul ve střední váze. A liberecký voják, který se pere i v KSW, uspěl na jedničku.

Dominik Humburger (7-0) vletěl do profesionálního MMA ve velkém stylu a pouze jednou jeho zápas došel k bodovým rozhodčím, a to na českém KSW, které se konalo v jeho rodném Liberci. Byl tedy celkem jasnou volbou na borce, který v RFA dostane titulovou šanci. 

Původně se měl představit proti Nenadu Avramovičovi, ale ten pár dní před akcí duel odvolal. Humburger tak dostal náhradu z polského KSW, kde to moc dobře zná. Jeho soupeřem se stal Robert Maciejowski (6-5), který zápasil naposledy před necelým měsícem. 

Český zápasník byl favoritem a od prvních minut byl v kleci aktivnější. Dostal se do několika dominantních pozic, ale nakonec úspěch sklidila až ta ve třetím kole, kde Poláka zasypal údery a připsal si tím sedmou výhru v kariéře a především první titul. Pošesté vyhrál před limitem.

Související obsah

​Druhý titulový zápas se konal v kategorii "Real Fight" a utkal se v něm Brazilec Joilton Lutterbach (39-10) a Slovák Jakub Benko (0-1). Duel ovládl první jmenovaný, a to dokonce jen po několika sekundách. 

Na highlighty z celého RFA 11, se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události