APLIKACE TN.CZ
Další sporty

Sagan řídil se třemi promile v krvi a dostal trest. Prý byl přes noc v klubu

Sagan řídil se třemi promile v krvi a dostal trest. Prý byl přes noc v klubu
Peter Sagan | Zdroj: TASR / Profimedia

Slovenský cyklista Peter Sagan si pár dnů před startem na slavné Tour de France vyslechl nepříjemný verdikt. 33letý jezdec byl totiž soudem potrestán za jízdu pod vlivem alkoholu.

S informací přišel deník Monaco Matin. Právě soud v Monaku Saganovi udělil trest za řízení pod vlivem alkoholu. K incidentu došlo 12. května, kdy byl slovenský cyklista při podezřelé jízdě skútrem přistižen policií. Ta ho následně odvedla na stanici, kde mu byl proveden test alkoholu, a Sagan měl mít v krvi téměř tři promile. 

33letý jezdec své chování prý vysvětlil tak, že byl přes noc v klubu a ráno měl schůzku s kamarádem. K incidentu se vyjádřil i obhájce Petera Sagana Thomas Giaccardi, který tvrdil, že Sagan předtím přiletěl ze Spojených států. "Vzhledem k tomu, že došlo k posunu v důsledku nedostatku spánku a také posunu času, si neuvědomil, že může mít stále vysoký zbytkový alkohol," uvedl pro monacký deník Giaccardi.

Související obsah

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice navíc prý neřídil pod vlivem alkoholu poprvé, což soud vzal v potaz, a Saganovi tak nakonec udělil podmíněný trest na tři měsíce. Po stejnou dobu nesmí cyklista ani řídit. 

"Chci vám říci, že mi je to velmi líto. Během slabší chvilky jsem to opravdu pokazil. Chtěl bych se omluvit své rodině, přátelům, týmu, našim sponzorům a všem, kteří mě podporovali. Chci se poučit z této chyby a stát se v budoucnosti lepším člověkem. Děkuji," vzkázal Peter Sagan na sociálních sítích

Peter Sagan se o víkendu představil na republikovém šampionátu, kde mezi Slováky skončil po kolizi druhý. Už 1. července se slavný cyklista představí na Tour de France. 

Sagan si v minulosti vyzkoušel i jízdu ve stíhačce:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události