Tenista Jiří Lehečka se na turnaji Croatia Open v Umagu uvedl ve skvělém světle. V osmifinále porazil bývalou světovou trojku Dominica Thiema ve dvou setech, když ztratil jen jedno své podání.
Jiří Lehečka se ukázal v ostrém utkání poprvé od Wimbledonu, kde se dostal až do osmifinále. Na turnaji v Chorvatsku měl v prvním kole jako nasazená jednička volný los, a tak nastoupil až do toho druhého.
V tom ho čekal nebezpečný Dominic Thiem. V prvním setu Lehečka ani jednou neprohrával a poté, co vzal bývalé světové trojce ve čtvrtém gemu podání, dohrál set do vítězného konce 6:3.
Ve druhé sadě už byl průběh vyrovnanější a Rakušan dokázal sebrat Lehečkovi podání a vedl 4:2. Český tenista ale zvládl zrealizovat obrat a s výsledkem 7:5 si odnesl vstupenku do čtvrtfinále. Tam narazí na italského tenistu Mattea Arnaldiho.
J. Lehečka - D. Thiem 6:3, 7:5
Čas zápasu: 1:41
Lehečka ve Snídani popsal svou spolupráci s mentálním koučem: