APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Rekordní přestupové období ve světovém fotbale. Anglické kluby utratily 70 miliard

Rekordní přestupové období ve světovém fotbale. Anglické kluby utratily 70 miliard
Moisés Caicedo | Zdroj: Profimedia

Letní přestupové období ve velkých evropských soutěžích je u konce. Nejvíce se utrácelo v Anglii, a to s naprostým přehledem. Kluby v Premier League investovaly do posil 2,4 miliardy liber (70 miliard korun). Nejvíce se na tom podílela Chelsea, která zaplatila 429 milionů liber (12 miliard korun).

V poslední době se s drahými přestupy roztrhl pytel. V současnosti není žádnou zvláštností, když kluby za posily utratí v přepočtu miliardy korun, což bylo před kupříkladu deseti lety ještě nemyslitelné. Letošní léto se v tomto směru stalo rekordním. Tolik peněz se ještě během jednoho přestupního období v rámci jedné soutěže neutratilo. 

Moisés Caicedo, Declan Rice, Joško Gvardiol, Kai Havertz nebo Rasmus Højlund. To jsou jedni z nejdražších hráčů, které anglické kluby nakoupily. Zaplatily za každého z nich v řádu několika miliard korun. Tím vůbec nejdražším, čímž překonal i rekord celé soutěže, je prvně jmenovaný Ekvádorec, za nějž Chelsea poslala do Brightonu v přepočtu 2,8 miliardy korun. 

Související obsah

​Druhým klubem v Anglii, který rozhazoval nejvíce, byl Tottenham, který za Johnsona, Maddisona, Porra, van de Vena a spol. zaplatil celkem šest miliard korun. Třetí je Manchester City (5,9 miliardy korun), čtvrté místo patří Arsenalu (5,8 miliardy korun) a první pětku uzavírá Manchester United (4,7 miliardy korun). Nejméně ze všech týmů v Premier League utratil nováček soutěže Luton, a to sice 561 milionů korun.

Arsenal porazil City na penalty a ovládl Community Shield:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události