MMA

Dvě největší hvězdy v akci. Na RFA se představí Fapšo a Ďatelinka

Dvě největší hvězdy v akci. Na RFA se představí Fapšo a Ďatelinka
Milan Ďatelinka | Zdroj: Real Fight Arena

Velkou premiéru zažije tuto sobotu Považská Bystrica, ve které se akce bojových umění podobné velikosti dosud nikdy nekonala. Turnaj RFA 12 dohromady nabídne 10 zápasů, přičemž poslední dva zařídí rodáci z Považské Bystrice a zároveň jedny z největších hvězd organizace Sebastián Fapšo a Milan Ďatelinka.

Na závěr sobotního večera se představí v souboji Sebastián Fapšo, který vystupuje pod přezdívkou "Tank". Své přezdívce chtěl být naplno věrný, a tak požádal promotéry, aby jeden skutečný tank opravdu pořídili. Na veřejném vážení 8. září proto Fapšo přijede na tanku.

V kleci ho bude čekat bojovník z Černé Hory Radovan Vukovič, pro kterého bude duel s Fapšem premiérou v rámci organizace. Fapšo má v RFA skóre 3-1 a jedinou porážku mu uštědřil šampion Joilton Lutterbach. Za předpokladu, že v tomto duelu Fapšo zvítězí, s největší pravděpodobností bude jeho dalším soupeřem Lutterbach.

Související obsah

​Milan Ďatelinka je aktuálně na vlně tří proher v řadě. V rámci RFA neuspěl ani v jednom souboji a Nenad Avramovič i Dominik Humburger ho ukončili před limitem. Ďatelinkova případná čtvrtá porážka v řadě už může být obrovská rána na psychiku, ze které se bude velmi těžko zotavovat.

Jeho soupeřem bude Chorvat Ivan Vladimir, který stejně jako Ďatelinka nikdy nedotáhl zápas do bodového rozhodnutí. Jejich střet proto slibuje velmi atraktivní duel, který má všechny předpoklady k tomu, aby skončil před limitem.

Související obsah

​V rámci střední váhy se uskuteční i souboj Hošek vs. Glos, ve kterém se David Hošek pokusí propracovat se k titulovému souboji proti Dominikovi Humburgerovi. Michal Glos bude dělat všechno pro to, aby nebezpečného boxera dokázal vzít na zem a ukončil jeho titulové naděje ještě před soubojem se šampionem Humburgerem.

Dominik Toporcer nastoupí proti debutantovi v organizaci Adamu Neupauerovi. Za předpokladu, že Toporcer opět uspěje, výrazně se přiblížíme k dlouho očekávanému souboji s Tobiaszem Le. Do akce se vrací i Adam Jakubík, kterého vyzve Maďar Szolnoki. 

Publiku v Považské Bystrici se představí i Ykos Ibragimov a šanci ukázat se dostanou i amatéři v soubojích Nagy vs. Šajben a Luštiak vs. Nguyen. Akce proběhne ve večerních hodinách v sobotu 9. září. Záznam celé akce pak můžete sledovat na Voyo. 

Prvním MMA šampionem byl Dominik Humburger, který uboxoval polského náhradníka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události