Hokej

Velká posila pro Litvínov. Na sever Čech míří nejlepší střelec mistrovství světa

Velká posila pro Litvínov. Na sever Čech míří nejlepší střelec mistrovství světa
Liam Kirk | Zdroj: Profimedia

Hokejový Litvínov hlásí velkou útočnou posilu. Vervu před blížící se sezonou doplní nejlepší střelec mistrovství světa 2021 Brit Liam Kirk. Ten na severu Čech podepsal roční kontrakt.

"Hledání posledního hráče bylo velmi dlouhé a nepříjemně se prodlužovalo. Nakonec se s příchodem Liama podařilo to, co jsme chtěli celé léto. Přišel kvalitní útočník, který je univerzální a schopný hrát jak na křídle, tak na centru," řekl pro klubový web sportovní ředitel Tomáš Vrábel.

"Je to mladý, hladový a motivovaný hráč. Chce se posouvat a zlepšovat, proto se rozhodl pro Litvínov. Má slušné bruslení, hokejové myšlení i zakončení. Jsme velice rádi, že jsme se po dlouhých jednáních, která se prodlužovala z důvodu ukončování Liamova působení v NHL, dohodli na spolupráci," dodal Vrábel.

"Na svůj mladý věk má Liam poměrně slušné zkušenosti, které ještě, jak věříme, rozvine ve prospěch našeho klubu," doplnil k novému útočníkovi hlavní trenér Karel Mlejnek.

Související obsah

​Kirk, který bude prvním britským hokejistou v litvínovském dresu, hrál profesionální soutěž na Ostrovech už v 16 letech. V roce 2018 byl v sedmém kole draftován Arizonou Coyotes a dva roky strávil v juniorské OHL. Do dvou sezon naskočil také v AHL v dresu týmu Tucson Roadrunners.

Za Velkou Británii se objevil také na dvou světových šampionátech, a to v letech 2019 a 2021, kde se stal dokonce se sedmi góly nejlepším střelcem. Loňskou sezonu strávil 23letý hokejista ve finském Jukuritu, kde si v 25 zápasech připsal 19 bodů (7+12).

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události