MMA

Brutální shazování je debilita, říká Pešta. Do těžké váhy šel i kvůli ždímání těla

Českého zápasníka Viktora Peštu čeká již v sobotu 16. září první zápas po více než roční pauze. Debutovat bude v polské KSW, kde se rozhodl přeskočit do těžké váhy. Důvody změny kategorie popisuje v rozhovoru pro TN.cz. "Tak rád se najím," zavtipkoval pro štáb TV Nova.

Viktor Pešta je jedním z nejlepších zápasníků v Česku. Představil se v UFC i v PFL, nyní se rozhodl pro přesun do polského KSW. Debut ho čeká v polovině září proti Filipu Stawowému, se kterým se kdysi potkal i jeho sok Michal Martínek. 

Poslední věta napovídá o tom, že se třiatřicetiletý rodák z Příbrami rozhodl opět zamířit do těžké váhy. V KSW vládne Phil De Fries, který už devětkrát obhájil titul a od dubna roku 2018 v kuse kraluje této kategorii. A jaké byly tedy důvody změny váhy?

"Tak rád se najím," začal vtipně Viktor Pešta povídání na toto téma. A pak pokračoval již vážně popisovat své důvody. "Polotěžká váha mě psychicky limitovala. Příprava pro mě byla spíše o tom udělat váhu než se vyloženě soustředit na samotný zápas. Byl jsem bez energie a prostě mi to nevyhovovalo," řekl pro TV Nova Pešta.

Související obsah

"Brutální shazování váhy je prostě debilita, jinak se to popsat nedá. Bohužel je to součástí našeho sportu, ale když si mohu vybrat, jestli to budu dělat, nebo nebudu dělat, tak to prostě dělat nebudu," pokračoval druhý Čech v UFC, který ale přiznal, že ho v Americe brali jako prvního

"Vždy, když jsem byl v těžké váze, tak mi bylo řečeno, ať si zkusím polotěžkou váhu. Zvládnu tu váhu udělat, ale nestojí mi to za to. Radši budu zápasit proti větším bojovníkům, ale sám a v plné síle. Než abych byl týden před zápasem bez vody a ždímal svoje tělo," uzavřel Pešta. 

Ten se v kleci představil naposledy v červnu roku 2022, a to v americké organizaci PFL, ale zápasy s Robem Wilkinsonem a Omarim Achmedovem nezvládl a prohrál. Nyní ho čeká po dvou letech duel v Evropě. Aktuální profesionální rekord českého bijce má hodnotu 18-8.

V únoru se konalo KSW i v Česku a vítězstvím se blýskl domácí hrdina Dominik Humburger:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události