Tenis

Djokovičovi nezajistil titul pouze skvělý výkon. Tajný trumf měl v hledišti

Djokovičovi nezajistil titul pouze skvělý výkon. Tajný trumf měl v hledišti
Novak Djokovič s dcerou | Zdroj: Profimedia

Novak Djokovič na letošním US Open netriumfoval jen díky svým skvělým výkonům, ale měl také tajný trumf. Ve finále mu přímo na kurtu fandila dcera Tara, která mu podle jeho slov dodávala energii, když to nejvíc potřeboval.

Djokovič ve finále US Open porazil Daniila Medveděva 6:3, 7:6 a 6:3. Získal tím tak svůj 24. grandslamový titul. K tomu mu ale velkou měrou dopomohla také jeho dcera Tara.

"Když jsem uhrál poslední bod, cítil jsem úlevu. Z úcty jsem chtěl jít rychle k síti, abych si potřásl rukou a prohodil pár slov. Další věc, kterou jsem chtěl, bylo obejmout svou dceru. Seděla v první řadě. Nevěděl jsem, že tam bude sedět," řekl překvapeně Djokovič na pozápasové tiskové konferenci.

Přání se Djokovičovi splnilo. Když své dílo ve finále dokonal, šel k tribuně, kam mu manželka přivedla dceru a světová jednička se s ní dojemně objala.

"Když jsem přišel na kurt, uviděl jsem ji. Když jsem seděl na lavičce, stála čelem ke mně. Usmívala se na mě pokaždé, když jsem potřeboval tu nevinnou dětskou energii. Dostával jsem ji od ní," rozplýval se rodák z Bělehradu.

Související obsah

​"Když jsem prožíval stresující chvíle, hlavně ve druhém setu, potřeboval jsem dodat sílu a lehkost. Usmála se pak na mě. Pumpovala pěstí. Byla do toho zažraná," usmíval se grandslamový rekordman.

Na US Open získal Novak Djokovič rekordní 24. grandslamový titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události