Fotbal

Panenka: Čekal jsem lepší výkony. Evropa nám ujíždí. Nový trenér? Eso tu nevidím

Pozvání do pravidelného pondělního pořadu Třetí poločas na TN Live tentokrát přijala fotbalová legenda Antonín Panenka, který povyprávěl o národním týmu, českých klubech v evropských pohárech i jeho Bohemians Praha. Druhým hostem byl český motocyklový závodník Filip Salač, který o víkendové Velké ceně San Marina dojel v Moto2 na devátém místě.

Česká reprezentace na posledním sraze odehrála dva zápasy. V kvalifikačním duelu s Albánií a přípravném zápase v Maďarsku shodně remizovala 1:1. "Musím říct, že jsem v obou zápasech očekával lepší výkony. Myslím si, že Evropa nám trochu ujíždí. Je potřeba vybrat takové hráče, kteří by byli úspěšní," myslí si Panenka, kterého ani výkon v Puskás Aréně nijak zvlášť nezaujal. "Z nových hráčů nikdo tak nevynikal, že by si řekl o základní sestavu," říká mistr Evropy z roku 1976.

Výměna kouče Šilhavého ale podle něj není řešení. "Není umění odvolat trenéra. Pokud to udělám, musím mít připravenou náhradu. Nevidím tu takové eso, které by vneslo nový řád. Můj názor je takový, že nejsem pro to, aby nás trénovali cizí trenéři. Máme specifickou povahu," vysvětluje Panenka.

Další zápas čeká svěřence trenéra Šilhavého 12. října, kdy nastoupí v Tiraně proti Albánii. "Albánci ukázali sílu. Svým způsobem to utkání ale bude lehčí, protože budou více útočit a my budeme mít šance z protiútoků. Bude to odrazový můstek. Pokud neprohrajeme, máme velkou naději v dalších zápasech vyhrát," řekl legendární záložník, kterého díky slavné penaltě zná celý fotbalový svět. 

Související obsah

​Řeč přišla i na klubový fotbal, kde se Sparta, Slavia i Plzeň dostaly do základních skupin evropských pohárů. "Jsem moc rád, že máme tři zástupce. Máme komu fandit. Na takovou malou zemi to je velmi dobrý výsledek. Aspoň na jeden domácí zápas se chci jet podívat," říká Panenka. Na celý rozhovor se můžete podívat pod titulkem tohoto článku. 

Druhým hostem Třetího poločasu byl mladý motocyklový závodník Filip Salač, který na poslední Velké ceně San Marina dojel na devátém místě. "Ten víkend byl pro nás hodně pozitivní. V prvním tréninku jsem měl bohužel lehký pád, ale na nastavení jsem se adaptoval docela rychle. Každý den jsem byl v TOP 10," těší Salače. 

Související obsah

​Český jezdec měl během závodu i technické problémy. Vysvětlil, co se stalo. "Bylo to asi kvůli tomu, že jsem vyjel mimo trať, a když jsem se vracel zpátky přes větší patníky, tak jsem trochu ohnul zadní kolo, což způsobovalo vibrace," řekl Salač, který se potýkal i s nepříjemnostmi s rukou. "Byl jsem v křeči, abych nespadl. Tím pádem se člověku odkrví a ztvrdne mu předloktí, čímž nemá motorku tolik pod kontrolou," dodal.

V celkovém pořadí šampionátu se posunul na sedmé místo, ale rád by to ještě vylepšil. "Sezona je dobrá. Myslím, že moje nejlepší v mistrovství světa. Umístění v nejlepší pětce je hratelné. Uvidíme, co nám přinese druhá část sezony, ale zatím jsem spokojený."

Na celý rozhovor s Filipem Salačem se podívejte zde: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události