Fotbal

V Anglii byl přerušen zápas v 96. minutě. Celý duel se bude hrát znova

V Anglii byl přerušen zápas v 96. minutě. Celý duel se bude hrát znova
Fotbalový míč - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

V šesté nejvyšší anglické fotbalové soutěži National League North nastala hodně kuriózní situace. Zápas mezi Scunthorpe United a Buxtonem byl v 96. minutě za stavu 2:1 kvůli silnému lijáku přerušen. Vedení soutěže nakonec rozhodlo, že se celý duel odehraje znova. Nastavovat se přitom mělo deset minut, takže chyběly jen čtyři minuty k dohrání zápasu.

Buxton v sobotním střetnutí vedl na hřišti Scunthorpe 2:1, po předčasném ukončení v šesté minutě nastavení chtěl připsat vítězství a tři body, jenže vedení soutěže má jiný názor. V prohlášení se píše, že utkání bude přeloženo v plném rozsahu.

"Záležitost byla důkladně zvážena a o výsledku bylo rozhodnuto v souladu s předpisy National League a předchozími případy tohoto druhu. Nový termín utkání bude klubům včas oznámen," stojí v ligovém prohlášení. K přerušení duelu došlo v nejteplejší den roku ve Velké Británii, kdy teploty dosahovaly až 32,7 °C.

S tím, že se celé utkání bude hrát znova, se rozhodně neztotožňuje hostující celek. "Doufali jsme, že zvítězí zdravý rozum," řekl šéf klubu Craig Elliott pro rádio BBC Derby. Pro klub jsou to finance navíc na další cestu a ani pro fanoušky to není zrovna ideální situace, protože budou muset cestovat podruhé přibližně 120 kilometrů.

Související obsah

​K hněvu celého Buxtonu napomáhá také to, že během utkání byl vyloučen Connor Brown a jeho červená karta se neruší. Ten tak bude chybět v sobotním duelu FA Cupu proti Macclesfieldu.

Takhle to vypadalo na stadionu po předčasném ukončení zápasu:

"Jsem z toho všeho opravdu zklamaný, a to jak za hráče, tak za fanoušky, kteří zaplatili své těžce vydělané peníze, aby nás podpořili. Spousta lidí píše, že je to celé špatně," dodal Elliott.

"Scunthorpe má svůj vlastní program, jsou velkými favority na to, aby letos ovládli ligu. Myslím, že se jim opakováním zápasu ulevilo a jsou s výsledkem spokojení," pokračoval Elliott.

Související obsah

​"Do budoucna se musí změnit pravidla. V budoucnu se tohle prostě nesmí stávat, nepřijde mi to vůbec fér. Je to pro mě opravdové zklamání, které jsem vůbec nečekal," doplnil Elliott, jenž přemýšlí o odvolání. Scunthorpe je v National League North aktuálně na druhém místě o dva body za vedoucím Tamworthem. Buxton je třináctý.

Ani jeden z celků šesté nejvyšší soutěže samozřejmě nehraje evropské poháry. V těch už letos jeden úspěch zaznamenal Manchester City:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události