Fotbal

Hráč Premier League dostal tvrdý trest za sázky. Letos si už nezahraje

Hráč Premier League dostal tvrdý trest za sázky. Letos si už nezahraje
Anglický obránce Harry Toffolo | Zdroj: Profimedia.cz

Tvrdý trest dostal anglický fotbalový obránce Harry Toffolo, který vyfasoval stopku do konce letošního ročníku. Mezi lety 2014–2017 měl porušit hned 375 pravidel o sázkách a tamní fotbalová asociace byla nekompromisní.

Osmadvacetiletý levý obránce Harry Toffolo si dá od fotbalu pořádnou pauzu. Aktuálně hráč anglického Nottinghamu Forest se přiznal ke 375 případům porušení pravidel o sázkách a jednomu z outsiderů Premier League v letošním ročníku už nepomůže.  

Bývalý mládežnický reprezentant navíc podle webu BBC zaplatí pokutu 20 956 liber (téměř 600 tisíc korun). Pravidla porušil mezi lety 2014 až 2017, kdy byl hráčem Norwiche a byl na hostování ve Swindonu, Rotheramu, Peterborough a ve Scunthorpe. 

Související obsah

Pravidla hráčům zakazují uzavírat sázky a předávat informace. Toffolo v minulém ročníku naskočil do 21 utkání a připsal si jednu asistenci. Letos nastoupil v Carabao Cupu, což byl poslední zápas na nejspíše hodně dlouhou dobu. 

Není ale prvním současným hráčem Premier League, který za podobný prohřešek pyká. Letos v květnu byl za 232 prohřešků v souvislosti se sázením potrestán elitní útočník a anglický reprezentant Ivan Toney. Vrátit se k fotbalu může až v polovině ledna. 

Hvězdný Paul Pogba naopak čelí dopingovému skandálu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události