Tenis

Češi mají na Davis Cupu druhou výhru. Uspěli Macháč i Lehečka

Češi mají na Davis Cupu druhou výhru. Uspěli Macháč i Lehečka
Tomáš Macháč se raduje z výhry na Davis Cupu | Zdroj: Profimedia.cz

Češi si ve velmi těžké skupině na Davis Cupu připsali skalp již druhého soupeře a jsou jen kousek od postupu na finálový turnaj. První bod vybojoval v napínavém duelu s Jižní Koreou Tomáš Macháč, Jiří Lehečka vyhrál jednoznačně.

Češi zvládli všechny tři zápasy proti domácímu Španělsku, čímž asi mnohé překvapili. Proti Jižní Koreji se mohli naši tenisté výrazně přiblížit postupu na listopadový finálový turnaj a první bod musel udělat Tomáš Macháč. 

Ten se postavil jako favorit Hongovi a svedl s ním pořádnou, téměř tříhodinovou bitvu. V první sadě si oba hráči podrželi své servisy a nakonec se šlo do tiebreaku, kde to byl velký boj, ale nakonec uspěl Tomáš Macháč výsledkem 10:8. 

Ve druhé sadě už Hong českého mladíka brejknul a došel si pro vyrovnání stavu a pro třetí set. Tam to ale byla jasná záležitost. Macháč držel své podání, a jedno dokonce uzmul, brzy tedy vedl 3:0 a nakonec si došel pro výhru 6:2, kterou Česku zajistil první bod v zápase s asijským týmem. 

Související obsah

Poté šla do akce česká jednička Jiří Lehečka, který byl proti Kwonovi velkým favoritem. A ukazoval to od prvních míčků. První sadu zvládl čistou hrou a úvodní set skončil výsledkem 6:1 v jeho prospěch za pouhých 24 minut. Ve druhé sadě to bylo o něco napínavější. 

Druhá sada trvala přesně dvakrát déle a Lehečka přišel o první servis v utkání. Stalo se tak při jeho vedení 4:3, ale česká jednička pokračovala v dobrém výkonu, nesesypala se, připsala si ještě jeden brejk a nakonec vyhrála 7:5. 

Davis Cup, základní skupina:

T. Macháč – S. Hong 7:6(8), 4:6, 6:2
Čas utkání: 2:48
Česko – Jižní Korea 1:0

J. Lehečka – S. Kwon 6:1, 7:5
Čas utkání: 1:12
Česko – Jižní Korea 2:0

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události