Fotbal

Všechno je jinak! Los českého MOL Cupu se bude opakovat

Všechno je jinak! Los českého MOL Cupu se bude opakovat
Radost fanoušků Slavie ze zisku MOL Cupu | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Los třetího kola MOL Cupu proběhne po obrovských protestech znovu. Dukla Praha šla totiž do osudí jako nasazený tým a Zbrojovka Brno jako nenasazená, ale to byla chyba. Fotbalová asociace tak po právní konzultaci rozhodla o tom, že se bude los opakovat. Nový los proběhne v pátek v poledne.

"Namísto Dukly Praha měla být podle rozpisu MOL Cupu při losu 3. kola mezi šestnácti nasazenými kluby Zbrojovka Brno," uvedla během dne Fotbalová asociace ČR ve zprávě pro média. O pár hodin později se rozhodlo o opakování losu. 

Ten proběhne již regulérně v pátek 15. září ve 12:00. Dukla Praha bude nově nenasazená, Zbrojovka Brno nasazená a vyhne se tak konfrontaci s plzeňskou Viktorií. Smutný moment to je také pro Mariánské Lázně ze čtvrté ligy, kam měla přijet Slavia. 

"Pro nás by to bylo samozřejmě strašně těžké, protože už řešíme tisk vstupenek, propagační materiály a už jsme poptávali montovanou tribunu," pronesl šéf sportovního úseku v lázeňském městě pro TN.cz před verdiktem.

Související obsah

"​FAČR zvažovala různé varianty řešení, aby s ním souhlasily všechny dotčené kluby a zároveň aby nebylo právně napadnutelné. FAČR se upřímně omlouvá jak klubům, tak fanouškům. Asociace ze situace vyvodí interní důsledky," pronesl manažer oddělení komunikace Fotbalové asociace ČR.

Obhájce titulu z MOL Cupu si nedávno pořídil novou posilu:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události