Fotbal

Konec rozhodčího a trestní oznámení. FAČR tvrdě trestá za podezřelé sázky

Konec rozhodčího a trestní oznámení. FAČR tvrdě trestá za podezřelé sázky
FAČR | Zdroj: TV Nova

Fotbalová asociace České republiky tvrdě potrestala rozhodčího Vlastimila Ogrodníka z listiny rozhodčích a Milana Knechta z listiny delegátů. Reaguje tím na středeční utkání mezi Hodonínem a rezervou Baníku, kde byla v šesté nastavené minutě písknuta penalta. Na gól v prvním poločase byly navíc navýšeny sázky, které se dostaly na veřejnost.

FAČR opět po měsíci řeší velký průšvih. V utkání MSFL, která je třetí nejvyšší ligou u nás, došlo nejspíše k sázkařskému skandálu. Rozhodčí Vlastimil Ogrodník totiž nastavil v prvním poločase až šest minut, následně odpískal velmi spornou penaltu. 

Nakonec se zjistilo, že to mohlo být z důvodu sportovních sázek. Na platformě X o tom napsal například účet sledující podezřelé sázky. FAČR jednala bleskově a ve čtvrtek večer rozhodčího i delegáta tvrdě potrestala. Uvedla to v oficiálním prohlášení.

"FAČR podobné praktiky důrazně odsuzuje a připravuje v této souvislosti podání trestního oznámení, aby byl případ důkladně prošetřen. Integrity officer FAČR zároveň úzce spolupracuje s policií," uvádí FAČR v prohlášení.

FAČR dlouhodobě spolupracuje se společností Sportradar, globálním dodavatelem řešení pro integritu ve sportu, se kterou spolupracují například i FIFA a UEFA. Ta monitoruje sázky na sportovní utkání. Velké množství sázek šlo na gól v prvním poločase, celkem mělo padnout více než 2,5 branky. Utkání skončilo výsledkem 3:0. 

Související obsah

​Kvůli vysokému počtu chyb v soutěžích MSFL a moravských divizí uspořádá Komise rozhodčích mimořádné semináře pro rozhodčí a delegáty, a to ještě do konce září. Výkonný výbor navíc schválil další zpřísnění v boji proti match-fixingu. 

"Cítili jsme křivdu a cítíme ji pořád. Vůbec jsem nevěděl, že se ve třetí lize sází, je to pro mě šokující," řekl pro web TN.cz trenér poškozeného Hodonína Pavol Švantner. "Další kaňka do fotbalového prostředí, což je smutné a vůbec mě netěší, že v něčem takovém figurujeme. I když nechtěně. Cítíme se poškození," dodal. 

Před měsícem pískl neexistující penaltu Michal Paták. FAČR ho vyřadila z listiny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události