Hokej

Jedenáct stříbrných juniorů nominováno na kemp NHL, Šalé zatím nepotvrzen

Jedenáct stříbrných juniorů nominováno na kemp NHL, Šalé zatím nepotvrzen
Čeští hokejisté slaví gól na MS juniorů | Zdroj: Profimedia

Sezona NHL se blíží a před ní tradičně začínají přípravné kempy zaměřené na mladé talenty. Kolik Čechů dostalo pozvánku a zahraje si? Nejvýše draftovaný hráč z českých řad zatím nepotvrzen.

Příprava na sezonu NHL je pro většinu týmů v plném proudu. První zápas nejlepší hokejové ligy světa se odehraje už 10. října a týmy nechtějí nechat nic náhodě. Každoročně se tak pořádá kemp pro nadějné talenty. Kolik českých hráčů dostalo pozvánku?

Dohromady bylo zatím potvrzeno 33 českých jmen. Hned jedenáct z nich letos reprezentovalo český národní tým na mistrovství světa do 20 let, kde Češi vybojovali stříbro. Jedním ze stříbrných medailistů je i nejvýše draftovaný Čech z této 33členné nominace David Jiříček, kterého si loni šestým výběrem vzal Columbus Blue Jackets. 

Je to právě Columbus, který pozval nejvíce českých mladíků na kemp, a to čtyři. K Jiříčkovi se připojí bývalý spoluhráč jedničky draftu Connora Bedarda obránce Stanislav Svozil. S ním ještě Pavel Čajan a Martin Ryšavý.

Související obsah

Tři hráči z účastníků kempu si vyzkoušeli nejlepší hokejovou ligu světa, jsou jimi David Jiříček (4 zápasy), Stanislav Svozil (2) a Matěj Blümel (6). Dalších osm si pak zahrálo v AHL, kde mají týmy z NHL farmy.

Nejmladším nominovaným je Vojtěch Port, narozený 3. srpna 2005 (18 let) a nejstarším Jáchym Kondelík, narozený 21. prosince 1999 (23).

Nominován zatím nebyl nejvýše draftovaný Čech letošního draftu Eduard Šalé. Jeho tým Seattle Kraken totiž zatím nezveřejnil nominaci na kemp.

Podívejte se na reportáž z letošního draftu NHL, ve kterém byl vybrán i Eduard Šalé:

Matyáš Smola, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události