Motorsport

Verstappen je prostě nezastavitelný. Vyhrál závod i v čisticím vozíku

Max Verstappen se o víkendu v Singapuru pokusí vyhrát svůj jedenáctý závod v řadě. Ve formuli 1 nemá aktuálně konkurenci, ale nyní ukázal, že mu nedělá problémy závodit i na jiných strojích. Se svým týmovým parťákem Sergiem Pérezem si to rozdal na trati v čisticích vozících a oba závody vyhrál.

Celá akce se odehrála na singapurském letišti Changi. První soutěží byl simulovaný sprintový závod, kdy jezdci museli nejdříve své čisticí stroje naplnit vodou. Verstappenovi se to povedlo dříve, a tak odstartoval jako první. Své vedení držel až do konce. Pérez byl dokonce přistižen, jak si pokusil zkrátit trať. 

Ve druhém závodě se oba jezdci pohybovali po rozšířené trati s překážkami, jimiž bylo bláto, hlína, odpadky nebo listí. Verstappen odstartoval z pole position, což proměnil i v celkové vítězství. Ani v tomto případě tak belgicko-nizozemský závodník nenašel přemožitele. 

Související obsah

​V neděli se Verstappen pokusí o svou jedenáctou výhru ve formuli 1 v řadě. Jeho týmový kolega Sergio Pérez má ale na trať v Singapuru také příjemné vzpomínky, protože zde dokázal loni vyhrát, a tak se pokusí o obhajobu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události