Tenis

Tenista Murray v slzách. Kvůli zápasu zmeškal pohřeb: Babi, to je pro tebe

Tenista Murray v slzách. Kvůli zápasu zmeškal pohřeb: Babi, to je pro tebe
Andy Murray | Zdroj: Profimedia

Trojnásobný grandslamový vítěz Andy Murray neprožívá lehké období, protože mu před pár dny zemřela babička. Nemohl se ani dostavit na její pohřeb, protože v ten samý den jej čekalo utkání Davis Cupu proti Švýcarovi Riedimu. Ačkoliv vyhrál, neubránil se po zápase slzám a svůj úspěch poslal do nebe.

Život profesionálního sportovce bývá náročný. I proto, že si někdy musí nechat upřít důležité momenty z osobního života. To nyní poznal skotský tenista Andy Murray, který v pátek nastoupil k daviscupovému utkání za Velkou Británii proti švýcarskému tenistovi Riedimu. 

Ten stejný den se totiž konal pohřeb jeho babičky a on na něm kvůli reprezentačním povinnostem nemohl být, což přiznal v pozápasovém rozhovoru. "Dnešní den je pro mě velmi těžký. Je to..." řekl a odmlčel se, protože jen stěží zadržoval slzy. "Moje babička má dnes pohřeb," řekl Murray a v ochozech to jen smutně zahučelo. "Omlouvám se mé rodině, že nejsem schopný tam dnes být. Ale, babi, tahle výhra je pro tebe," dodal tenista a odebral se v slzách ke své lavičce. 

Související obsah

​Murray svůj zápas proti Leandru Riedimu vyhrál 6:7, 6:4 a 6:4. Díky tomuto bodu se z celkového vítězství 2:1 radovala i Velká Británie, jelikož rozhodující bod zaznamenali deblisté Evans a Skupski. Velká Británie si v základní skupině připsala už druhou výhru a je díky tomu velmi blízko postupu do finálové části Davis Cupu, kam postoupili i čeští tenisté. 

V Las Vegas nasvítili zábavní arénu během US Open jako tenisový míč:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události