Fotbal

Nagelsmann na lavičku Německa? Nevím, jestli je to dobrá volba, říká Koller

V německém národním týmu nyní řeší velký problém. Necelý rok před domácím mistrovství Evropy byl odvolán trenér Hansi Flick, a hledá se tudíž jeho náhrada. Za největšího favorita na uvolněné místo je považován bývalý trenér Bayernu Mnichov Julian Nagelsmann. Jan Koller si ale není jistý, že už je na tuto roli připravený. Společně s Františkem Strakou a Davidem Jarolímem o tom pohovořili v pozápasovém studiu na Nova Sport.

Na konci minulého týdne došla Německému fotbalovému svazu trpělivost. Po sérii neuspokojivých výsledků odvolal trenéra Hanse-Dietera Flicka. "Myslím si, že Hansi Flick je charakterově výborný člověk, ale co jsem četl, tak mu možná chyběla disciplína," myslí si David Jarolím. Ale koho místo něj? "Bývalí hráči Bayernu se přiklání k Louisi van Gaalovi, ať už to jsou Schweinsteiger, nebo Lahm, který ho zažil," nabízí bývalý hráč Bayernu Mnichov nebo Hamburku jednu z variant.

Ale nebyl by problém, že to není Němec? "To je otázka. Je to Holanďan, rivalita je tam obrovská. Německy ale umí, zkušenosti má velké, protože trénoval nároďák, a úspěchy má i na klubové úrovni," říká Jarolím, který by nejradši na lavičce německé reprezentace viděl Jürgena Kloppa, ale sám si je vědom, že v současné době to je nereálné. 

Související obsah

​Mezi experty je největším favoritem na uvolněné místo Julian Nagelsmann. "Když německý svaz diskutoval s Bayernem, tak první otázka byla, jestli je Nagelsmann připravený, aby vedl národní tým," připomíná Straka. "Záleží, aby na to ten trenér měl z pohledu respektu. To je strašně důležité. Jmenovali jsme tu van Gaala, Magatha, což jsou obrovské persony, které se jen objeví a ti hráči jsou takoví," dodává zkušený trenér, který v Německu dlouhá léta působil jako hráč. 

Ani Jan Koller není úplně přesvědčený, že nastal Nagelsmannův čas. "Za mě je to spíše klubový trenér. Nevím, jestli je správný čas, aby trénoval národní tým. V Bayernu měl problém i s některými hráči, kteří si stěžovali, že s nimi neumí komunikovat. Takže nevím, jestli to je správná volba," vysvětluje nejlepší český reprezentační střelec všech dob. 

Související obsah

​Otázkou taky zůstává, jestli bude německý svaz hledat trenéra jen na nadcházející mistrovství Evropy, nebo i s výhledem na následující cyklus. "Za devět měsíců je EURO v Německu. Oni jsou fotbalově hrdý národ. Připraví to do detailu. Chtějí mít trenéra, který už konečně nastaví mantinely, jak to bude vypadat, aby byla struktura, mentalita, organizace, psychika. To všechno se musí nastavit," říká Straka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události