Fotbal

Juventus stále dluží Ronaldovi hromadu peněz. Hráč přistoupil k právním krokům

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu
Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu | Zdroj: Profimedia

Ačkoliv Cristiano Ronaldo už více než dva roky neobléká dres Juventusu, stále jsou mezi ním a klubem nevyřízené účty. Podle webu Gazzetta mu Stará dáma stále dluží 19,9 milionu eur (490 milionů korun) z covidového období.

Během pandemie covidu-19 mělo plno fotbalových klubů finanční problémy, a tak snižovaly svým hráčům platy. Italský velkoklub Juventus se také dohodl se svými hráči na snížení platů s tím, že jim peníze budou vyplaceny po konci pandemie. 

Jenže svých peněz se už hráči nedočkali. Nebo alespoň ne Cristiano Ronaldo. Ten opustil italský klub už v roce 2021, ale dlužnou částku prý stále nedostal. 

​Podle italského deníku Gazzetta chce v současnosti hráč Al Nassru podat žalobu na Juventus, který mu údajně dluží 19,9 milionu eur (490 milionů korun). V podstatě chce Ronaldo zpět své peníze, u kterých souhlasil, že je nebude během covidové výluky od klubu dočasně dostávat.

Související obsah

​Podobný případ řešil i tehdejší Portugalcův spoluhráč Paulo Dybala, který se s Juventusem dohodl na odškodném ve výši zhruba tří milionů eur (74 milionů korun).

Turínský klub v současnosti žaluje i Leonardo Bonucci. Bývalému kapitánovi Staré dámy se nelíbí, že byl před sezonou vyřazen z prvního týmu a nemohl využívat takový servis jako ostatní hráči. 

Ronaldo pomáhal lidem v Maroku po zemětřesení, stejně jako domácí fotbalové hvězdy: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události