MMA

Je to obrovská úleva, přiznal Pešta po výhře. Nechápal, proč soupeř klinčoval

Český MMA zápasník Viktor Pešta má za sebou premiéru v nejprestižnější evropské organizaci KSW. Porazil v ní domácího Poláka Filipa Stawowého, kterého uškrtil po dvou minutách a deseti vteřinách. Se svým výkonem byl spokojený, což prozradil v rozhovoru pro televizi Nova. Překvapilo jej, že s ním soupeř chtěl dobrovolně klinčovat. Radost měl i trenér Jiří Paluska.

Viktor Pešta měl před sobotním zápasem sérii dvou porážek v řadě. Při své premiéře v KSW proti Filipovi Stawowému si ale spravil chuť. "Obrovská úleva. Byl jsem nervózní, nebudu říkat, že ne. Měl jsem dlouhou zápasovou pauzu po prohrách. To má člověk vždycky nějaké pochybnosti. Jak jsem vlezl do klece, věděl jsem, že jsem doma," říkal po utkání. 

Svého soupeře zdolal už v prvním kole po pouhých 130 vteřinách. "V úvodní boxerské výměně jsem cítil, že jsem neměl úplně vyměřenou vzdálenost, ale pak mě překvapilo, že začal klinčovat, což bylo jedině dobře pro mě. To je má nejsilnější stránka a podle toho to dopadlo," těšilo Peštu. 

Související obsah

​S Filipem Stawowým se loni v červnu utkal i Michal Martínek, který polského soupeře porazil na body. "On proti němu předvedl taky velmi dobrý výkon, ale myslím si, že ten můj byl o něco dominantnější," přiznal Pešta, který by si rád jednou střihl s Martínkem odvetu. Svého příštího soupeře ještě nezná, ale rád by se do klece vrátil, jak jen to bude možné. "Chci určitě co nejdříve, jsem při chuti. Rád do toho vlétnu znova, jakmile bude možnost," řekl český bojovník. 

Z výkonu svého svěřence měl radost i trenér Jiří Paluska. "Viktor poslouchal plán a následoval, na čem jsme se domluvili. Zkusil zaboxovat, ale soupeř to nepochopitelně chtěl svázat, i když tušil, že tam bude Viktorova dominance," všiml si kouč českého bijce. Úplně klidný nicméně během zápasu nebyl. "Vždycky jsou to nervy. Je to bojový sport, může se stát cokoliv. Ve Viktorovi se probudilo divoké zvíře, a to dneska předvedl," těšilo Palusku. 

​Paluska v minulosti vedl své svěřence v různých organizacích. V KSW si ale stejně jako Pešta odbyl premiéru. "Je to má první zkušenost v KSW. Jsem zaskočen, jak dobře to tu funguje. Je to nesrovnatelné s jakoukoliv jinou evropskou organizací," ocenil. 

Přímo v Polsku byl přítomen i Michal Martínek, se kterým Pešta prohrál po technickém KO v roce 2019. Paluska přiznal, že odveta visí ve vzduchu. "Na zápas s Michalem Martínkem, pokud bude možnost, se těšíme. Michal je můj kamarád, tak je to pro mě složitější. Oba to jsou sportovci, tak tam nebude žádná negativní atmosféra. Troufám si tvrdit, že by to byl nejzajímavější zápas, který může Česká republika nabídnout," dodal trenér Viktora Pešty na závěr.  

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události