MMA

Duel o titul bez vítěze, šampion předvedl zakázaný kop. Šéf KSW vysvětluje

Největším tahákem KSW 86 byl duel mezi obhájcem titulu bantamové váhy Jakubem Wiklaczem a vyzyvatelem Sebastianem Przybyszem. O vítězi se ale nerozhodlo, protože Wiklacz na konci čtvrtého kola soupeře nakopl, když ležel na zemi. Rozhodčí tento pohyb vyhodnotil jako nepovolený a následně duel ukončil remízou. Podle šéfa KSW Martina Lewandowského je vše v pořádku.

Jakub Wiklacz a Sebastian Przybysz se v polské Vratislavi utkali už počtvrté v kariéře. Z úvodních tří duelů byl prvně jmenovaný dvakrát úspěšnější. Naposledy se mu podařilo vyhrát loni v prosinci, díky čemuž se stal šampionem bantamové váhy. 

Przybysz jej na KSW 86 vyzval na odvetu. První tři kola o vítězi nerozhodla, a tak se šlo do čtvrtého. Na jeho konci skončil Przybysz u pletiva na zemi, a když se zvedal, soupeř jej chodidlem kopl do hlavy. Rozhodčí Marc Goddard neváhal a souboj okamžitě ukončil, aniž by určil vítěze. Zápas tak skončil remízou.

Související obsah

​Toto rozhodnutí pro televizi Nova přímo na místě vysvětloval i šéf KSW Martin Lewandowski. "Hlavní rozhodčí, kterému věřím, byl tomu nejblíže. Jednalo se o nepovolený kop, kdy byl jeden ze zápasníků stále na zemi. Kop do hlavy je zakázaný. Rozhodčí vyhodnotil, že to nebylo schválně, ale v zápalu boje. Byl to těsný souboj, plný emocí. V momentě, kdy kopl, si to okamžitě uvědomil a chtěl svoji nohu zastavit. Byla to smůla," řekl po zápase. 

Na KSW 86 se představili i dva Češi. Viktor Pešta ve své premiéře porazil díky technickému KO v prvním kole domácího Filipa Stawowého. Dominik Humburger už tolik úspěšný nebyl, protože si připsal svoji první porážku v profesionální kariéře. S Michalem Michalským prohrál na body. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události