Fotbal

Velký den pro fotbalisty obviněné ze znásilnění. Po dlouhé době si zahráli

Benjamin Mendy a Mason Greenwood
Benjamin Mendy a Mason Greenwood | Zdroj: profimedia/koláž tn.cz

Benjamin Mendy a Mason Greenwood patřili k oporám svých týmů, ale poté se jim do cesty postavila soudní obvinění. Oba byli nařčeni ze sexuálního obtěžování, ale ani jednomu nebyla prokázána vina. V neděli se oba po dlouhé době ukázali na hřišti.

Benjamin Mendy byl před dvěma lety obviněn ze sexuálních útoků proti několika ženám. Dlouhotrvající soudní spor nakonec skončil zproštěním obvinění ze znásilnění. 

Bohužel pro francouzského hráče dlouhé soudní spory znamenaly jeho konec v Manchesteru City. Kvůli jeho pošpiněné pověsti na něj týmy nestály fronty, ale nakonec přece jen dokázal Mendy získat angažmá v jedné z nejlepších pěti lig světa.

Související obsah

​Angažoval ho francouzský Lorient, za který si připsal v dnešním utkání proti Monaku první start, když nastoupil v 71. minutě. Jeho tým v nastaveném čase dokázal vyrovnat a favorita obral o body. 

Mason Greenwood byl také obviněn ze znásilnění a od ledna 2022 byl suspendován z kádru Manchesteru United. Obvinění nakonec byla stažena a anglický fotbalista byl očištěn. Přesto s ním v United zatím nepočítají, a tak si musel hledat angažmá jinde.

Související obsah

​Na roční hostování odešel do španělského Getafe a v nedělním utkání proti Osasuně poprvé zasáhl do hry, když střídal v 77. minutě. Byl tak na trávníku u branky Maksimoviče, která rozhodla o výhře Getafe 3:2.

Fanouškům Osasuny se však moc nezamlouvalo, že přišel anglický hráč na hřiště. Její příznivci skandovali "Grennwoode zemři." Tým kvůli tomu bude potrestán vedením La Ligy. 

S Manchesterem United se letos rozloučil i brankář de Gea: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události