Fotbal

Hořkosladký debut Greenwooda: Zařídil gól, fanoušci mu ale přáli smrt

Hořkosladký debut Greenwooda: Zařídil gól, fanoušci mu ale přáli smrt
Anglický útočník Mason Greenwood | Zdroj: Profimedia.cz

Soudem osvobozený anglický útočník Mason Greenwood debutoval ve španělské La Lize. Jeho Getafe nakonec ovládlo těsný duel s Osasunou a talentovaný fotbalista vybojoval roh, po kterém padla rozhodující branka. Úvodní duel mu ale hodně zhořkl, protože fanoušci hostujícího celku mu přáli smrt.

Bývalý anglický reprezentant a velký talent světového fotbalu zažil turbulentní měsíce. Byl totiž bývalou přítelkyní obviněn z napadení a sexuálního zneužívání, ale soud ho nakonec osvobodil. Jeho Manchester United ho pak poslal na hostování do španělského Getafe. 

Tam jednadvacetiletý rodák z Bradfordu debutoval v neděli 17. září proti Osasuně a bylo to pro něj pořádně hořkosladké. Na hřiště se dostal v 77. minutě, brzy poté vybojoval rohový kop, po kterém o výhře domácího celku rozhodl obránce Nemanja Maksimovič.

Neobešlo se to ale bez kritiky údajného násilníka. Hostující fanoušci totiž během zápasu skandovali slova "Greenwoode, zemři". Podle webu The Athletic se tímto chováním bude zabývat La Liga, která plánuje zahájit právní a disciplinární řízení. 

Související obsah

"Skandování proti Greenwoodovi bylo velmi špatné. Je to hráč, ke kterému řekla spravedlnost své," pronesl trenér Osasuny Jogoba Arrasate, který ale odsoudil i nadávky směrem k jeho týmu od fanoušků Getafe. Od těch se dočkal Greenwood velmi vřelého přijetí. 

Jednalo se vůbec o první start Masona Greenwooda po 19 měsících. 

V neděli vyhrál popáté v řadě i Real Madrid, který opět musel otáčet:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události