Hokej

Sparťan opět ukázal lišáckou kličku. Netrénuji to, smál se po výhře ve šlágru

Sparťan opět ukázal lišáckou kličku. Netrénuji to, smál se po výhře ve šlágru
Sparťanský útočník Pavel Kousal | Zdroj: Profimedia.cz

Udělal to znovu! Čtyřiadvacetiletý sparťanský útočník Pavel Kousal se ve šlágru druhého kola blýskl krásným gólem z nájezdu, navíc to nebylo poprvé. V rozhovoru pak překvapil, protože uznal, že náročnou, ale velmi lišáckou kličku vůbec netrénuje.

Druhé kolo Tipsport extraligy nabídlo hned velký šlágr, potkal se totiž mistr posledních čtyř ročníků Třinec a jeden z favoritů ze Sparty. Slezané šli sice do vedení po pár sekundách, ale Spartě se povedlo otočit. Po výsledku 2:2 se šlo nakonec do prodloužení a nájezdů, kde rozhodla kulišárna Pavla Kousala. 

Jihlavský odchovanec šel k nájezdu ve třetí sérii a vytáhl něco, co od něj lidé už v minulých ročnících viděli. Předvedl kličku, kterou v NHL ukázal jako první ruský útočník Nikita Kučerov a dostala příhodné jméno "no move".  

Jde v podstatě o fintu, kdy hráč schová kotouč za pádlem hokejky a nechá ho doklouzat za brankáře, který se zrovna přesouvá. "Netrénuji to, ale párkrát jsem to již v extralize provedl a nepovedlo se mi to pouze jednou," prozradil bývalý hráč Mladé Boleslavi pro web Sparty

Související obsah

Kousal tak k rozhodující brance v prvním kole přidal i rozhodující nájezd v kole druhém. Sparta je tak společně s Pardubicemi, Mountfieldem a karlovarskou Energií neporažená, plný počet bodů má ale jen zmíněná trojice. 

Jednou z posil Sparty je například mistr světa Lajunen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události