Hokej

V Brně začíná stavba arény. Na základní kámen poklepal i premiér Fiala

Nejen fanoušci hokejové Komety by se již brzy mohli dočkat nové multifunkční arény. V Brně začne stavba moderní haly, kde se mimo hokeje plánují i kulturní akce. Pojmout by mohla až 13 tisíc lidí a spolu s ní vyroste i obrovské parkoviště, které nabídne až 1 300 míst. Na základní stavební kámen poklepal v pondělí 18. září i premiér Petra Fiala, ve 13:30 proběhne na toto téma tisková konference, kterou můžete sledovat zde v článku.

​Náklady na stavbu moderní arény šplhají až k šesti miliardám korun, například Národní sportovní agentura (NSA) přispěje až 300 milionů korun. Na sportovní akce by měla být kapacita až 13 000 míst, na kulturní by se tento počet mohl i navýšit. 

Mimo hokeje by se v aréně mohly konat i další sporty. Například házená, tenis, volejbal, basketbal i box. Aréna má být způsobilá i pro koncerty, kongresy a další různé nejen kulturní akce. V blízkosti Areny Brno by navíc měla vzniknout i lanovka. 

V pondělí 18. září došlo ke slavnostnímu zahájení stavby, kterého se zúčastnil premiér Petr Fiala a primátorka města Brna Markéta Vaňková. Projekt ale nemá jen zastání a slova chvály, opozice je proti a mluví o černé díře. 

Související obsah

"Bude to šíleně drahé, přičemž projekt nemá provozovatele a nikdo netuší, jak bude fungovat. Vedení města již kvůli hale odepsalo opravu komunikací na ústředním hřbitově a nemá ani peníze na opravy městských bytů. Vše teď jde do haly. Je tristní a nezodpovědné vyhazovat peníze do takovéto černé díry," řekl pro deník.cz opoziční politik Matěj Hollan.

"Město stavbu naplno využije pro sportovní akce, ale také pro kulturní a řadu dalších věcí. Hala bude propojena se zázemím brněnského výstaviště, což je velká výhoda. Je to další investice, která viditelně rozšíří možnosti Brna," řekl premiér Petr Fiala. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události