Další sporty

Českému boxu chybí hvězda, nemáme nikoho, kdo si sáhl na pás, říká Kutil

Hostem dalšího dílu K. O. magazínu byl boxer Ladislav Kutil, který se u moderátora Matouše Rajmonta rozpovídal o tom, proč box ztrácí na MMA. Dalším tématem bylo Clash of the Stars, ale také Kutilova rodina. V K. O. magazínu opět nechyběl ani pravidelný přehled toho, co se v posledních 14 dnech stalo ve světě bojových sportů a samozřejmostí už je také soutěž s Denisou Gudelj.

Box v České republice není tak populární jako MMA, které vyprodává arény. Přitom například v Anglii není výjimkou vyprodané Wembley nebo jiné fotbalové stadiony. A Ladislavu Kutilovi je jasné, proč to tak je. Podle něj českému boxu chybí hvězdy.

"Vasil (Ducár, pozn. aut.) není hvězda, je to prostě kluk, který umí boxovat. Na vrcholu ale vždycky prohrál. Nemáme nikoho, kdo by držel pás. Jsou kluci, kteří na to mají, ale ještě si na něj nikdo prostě nesáhl. Jakmile si na něj někdo sáhne, bude se o tom psát a budeme mít někoho, ke komu se dá vzhlížet," vidí jasný problém Kutil.

"Nemáme nikoho takového, jako byl Vémola a momentálně je Jirka Procházka," dodal majitel Kutil Gymu. Ten se vyjádřil k aktuálně hodně oblíbeným organizacím jako Clash of the Stars a Red Face.

Související obsah

​"Není to sport, je to cirkus a show. Lidi to zajímá. Doma sedíme, koupíme si PPV a koukáme na to. Děti všechny znají a já na to koukám a jenom se směju," okomentoval organizace Kutil. "V 19. století se v cirkusech prali obři s prckama a byla to zábava. No a teď se to vrací," doplnil s úsměvem Kutil.

Ten se rozpovídal také o své rodině, o dalším večeru Heroes Gate, ale také o boxerském duelu mezi Marpem a Karlosem Vémolou. Na celý rozhovor se můžete podívat v úvodu článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události