Hokej

V zámoří vznikla nová ženská hokejová soutěž. Draftovány byly i Češky

V zámoří vznikla nová hokejová soutěž Professional Women's Hockey League (PWHL). A té se zúčastní také české hráčky. Na draftu v Torontu byla nejvýše vybrána obránkyně české hokejové reprezentace Dominika Lásková. Tu si ve čtvrtém kole jako 19. v pořadí vybral Montreal.

Pro Láskovou jde o hodně vysoké umístění. Z Evropanek byla vybrána výše pouze švýcarská útočnice Alina Müllerová, kterou si jako třetí v pořadí vzal Boston. Česká 26letá obránkyně a členka bronzového výběru z posledních dvou mistrovství světa přišla na řadu jako 19., když si ji vybral Montreal.

Další draftovanou Češkou byla Aneta Tejralová. Tu si vybrala Ottawa na 41. místě. Její jméno přečetla česká reprezentační trenérka Carla MacLeodová, která zároveň vede i celek z kanadského hlavního města.

Minnesota udělala jedničkou draftu americkou útočnici Taylor Heiseovou, jež byla rovněž nejužitečnější hráčkou loňského světového šampionátu. Na pozici číslo dva skončila Jocelyn Larocquová. Tu si vybralo Toronto.

Související obsah

​Během draftu si všech šest týmů vybere do svého kádru 15 hráček. PWHL, která začne v lednu, budou hrát tři týmy z USA a tři z Kanady. První ročník by měl skončit na konci května, nebo na začátku června. Počítá se také s dubnovou přestávkou na mistrovství světa.

Takovéto parády dokáží předvést hokejistky při All-Star Game:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události