MMA

Odveta s Martínkem? Zajímavější zápas v Česku není, říká Peštův trenér po KSW

Viktor Pešta si v sobotu v polské Vratislavi připsal úspěšný debut v KSW. "Viktor byl stoprocentní, ale klídeček to nebyl," přiznal orosený, ale šťastný trenér Jiří Paluska poté, co se jeho svěřenec Viktor Pešta úspěšně zapsal do největší evropské MMA organizace. Poláka Stawowého na KSW 86 ukončil po dvou minutách a otevřel tak novou kapitolu, ve které bychom se mohli dočkat i několikrát zmiňované odvety s Michalem Martínkem.

Jak byste zhodnotil Viktorův výkon?
Viktor úplně poslouchal plán a následoval to, na čem jsme se domluvili. Zkusil zaboxovat, soupeř sám to nepochopitelně chtěl svázat, i když tušil, že tam bude Viktor dominantní. Pak Viktor fungoval úplně... bylo to stoprocentní. Perfektní.

Před rozhovorem jste ale přiznal, že to žádný klídeček nebyl... 
Klídeček to nebyl, já se z toho furt ještě potím. Vždy jsou to nervy, je to bojový sport a vždy se může stát cokoli. Viktor byl ale fakt dobře připravený a výborně mentálně nastavený. Už to říkal před zápasem, že se v něm probudilo divoké zvíře, a to předvedl. 

Říkáte, že Viktor byl dobře mentálně nastavený, máte nějaký speciální proslov, který mu v šatně řeknete?
Nemáme unifikované jedno slovo, co bych mu řekl. Před zápasem jsme si řekli, že si jdeme vzít to, co je naše.

Související obsah

Jak těžké je Viktora koučovat, když většinu času trénuje bez vás v USA?
Díky tomu, že Viktora znám úplně od začátku, co začal u mě a u Dana Bartáka v Pentagymu, tak to tak těžké není. Viktor se z Ameriky vždy vrátí perfektně připravený, protože podmínky ve státech jsou výrazně lepší než v Evropě. 

Co pro vás znamená, že váš svěřenec vyhrál na půdě KSW?
Jako trenér jsem byl v UFC nebo Bellatoru. Tohle byla moje první zkušenost v KSW. A znamená to pro mě hodně. Jsem zaskočený z toho, jak dobře to tu funguje. Jak je ta organizace skutečně nesrovnatelná s jakoukoli jinou evropskou.

Teď se nabízí otázka, co bude dál? Máte vyhlídnutého příštího soupeře. Samozřejmě s příchodem do KSW se skloňuje odveta s Michalem Martínkem.
Tím, že jsme zápasili v organizaci jako UFC, tak jsme zvyklí, že si soupeře moc nevybíráme. Koho nám dají, s tím jdeme. Viktor měl přání, protože se ho dotkl ten Daniel Omielańczuk, se kterým měl jít, ale nemohl ze zdravotních důvodů, tak si bral Viktora do pusy, toho chtěl. Ten už ale není k dispozici. Není nikdo, po kom bychom toužili. Ale samozřejmě na zápas s Michalem Martínkem, pokud bude, tak se na to moc těšíme. Dovolím si říct, že Michal je můj kamarád, a pro mě je to trochu složitější. Ale je to sport, oba jsou sportovci a myslím, že tam nebudou žádné negativní emoce a prostě to bude o tom, kdo víc trénoval a kdo ten večer předvede lepší výkon. 

Související obsah

Michal Martínek bude v Třinci na KSW 87 bojovat s Darkem Stošičem, je ale do budoucna ta odveta nevyhnutelná?
​Já si myslím, že to k tomu směřuje. Dovolím si říct, že by to byl nejzajímavější zápas, který Česká republika může momentálně nabídnout. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události