Hokej

Pro ženský hokej to bude parádní liga, myslí si draftovaná Aneta Tejralová

Pro ženský hokej to bude parádní liga, myslí si draftovaná Aneta Tejralová
Aneta Tejralová | Zdroj: Profimedia

V pondělí večer proběhl historicky první draft k nově vznikající soutěži Professional Women's Hockey League (PWHL), která bude ženskou obdobou slavné NHL. V Torontu bylo vybráno hned pět Češek a jednou z nich byla také Aneta Tejralová, která se rozpovídala v rozhovoru pro TN.cz.

Tejralová, která byla vybrána jako 41. v pořadí, je nadšená jak z draftu, tak z nově vzniklé soutěže. "Pocity jsou skvělé. Bude to vůbec poprvé, co se něco podobného bude hrát. Jsem zvědavá, jaké to bude, protože ještě moc informací nemáme. Nějaké bližší informace by měly přijít ve čtvrtek. Myslím si, že to bude pro ženský hokej parádní liga. Doufám, že to bude pokračovat i v budoucnu a ženský hokej půjde nahoru," řekla na úvod rozhovoru pro TN.cz.

"Je to historický okamžik pro celý ženský hokej. Na podobnou soutěž se čekalo 25 let. Je to neuvěřitelný průlom a jsme všichni zvědaví, co předvedou české holky. Snad naváží na úspěchy, kterých dosáhly s národním týmem," přeje si manažerka českého hokeje i reprezentace Tereza Sadilová.

Tejralovou překvapilo, že bylo draftovaných hned pět Češek ze sedmi přihlášených. "Jsem moc ráda, že pěti z nás to vyšlo, ale škoda dvou zbývajících holek. Budou mít ale ještě šanci na try-out. Pro český hokej je to velmi dobré. Všichni víme, že dostat se z Evropy do Ameriky je hodně těžké," pokračovala Tejralová.

"Pro mě je obrovské překvapení, že jich je tolik. Evropanek bylo draftovaných pouze 13, ale hned pět holek je z Česka. To je obrovské vítězství. To dokazuje to, že se nám daří a naše holky prokazují kvalitu," má radost Sadilová.

Související obsah

​Tejralovou si jako číslo 41 vybral tým Ottawy, který trénuje Carla MacLeodová, jež stojí i na lavičce českého národního týmu. "Byla jsem z toho poměrně překvapená, protože i moje agentka psala do Ottawy, ale nikdo se jí neozval. Jsem moc ráda, že si mě Carla vybrala. Přála jsem si, abych byla pod ní, protože vím, co od ní očekávat. Je to skvělá trenérka. Navíc tam se mnou bude i Kateřina Mrázová, což je další plus," pochvaluje si 27letá hokejistka.

"Jsem strašně ráda, že český hokej má přímé napojení na tuto soutěž. I toto mi ukazuje, jak velkou kvalitu máme na lavičce národního týmu. Carla je obrovská profesionálka, která zvládne skloubit práci v nároďáku i ženské NHL," zakončila povídání pro TN.cz Sadilová.

​Dominika Lásková byla draftována jako první česká hráčka do PWHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události