Hokej

NHL poprvé míří do Austrálie a do tenisové haly. Bude u toho i Vejmelka

NHL zažije velkou premiéru. Její zápasy už se hrály na golfovém hřišti nebo na stadionu pro baseball a americký fotbal, teď míří do areálu na tenis. A ten je navíc v Austrálii.

Nejslavnější soutěž světa čeká hned několik milníků. Hráči NHL například poprvé v historii zamíří na jižní polokouli. Dva přípravné zápasy mezi Los Angeles a Arizonou se navíc uskuteční v tenisovém areálu. 

"Jsou tu skvělí fanoušci. A to je to, o čem to je. Snažit se zlepšovat hru a rozšiřovat hokej po celém světě," řekl útočník Kings Anže Kopitar. Na stadionu Roda Lavera v australském Melbourne jsou tak přípravy v plném proudu, hrát se bude o víkendu.

"Použili jsme tisíce litrů vody. Pomocí trubek jsme museli naplnit povrch arény a potom udělat vrstvy ledu," prozradil ředitel pro provozní a technické záležitosti Derek King. Tenisová hala totiž hokej jen tak nezažije.

Související obsah

​Speciální zážitek by si na vlastní kůži mohl vyzkoušet i gólman Arizony Karel Vejmelka. Na ledě ale budou k vidění i jiné hvězdy, například Anže Kopitar, Kevin Fiala či Clayton Keller. Základní část NHL začne v úterý 10. října.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události