Vítězné tažení české tenistky Lindy Fruhvirtové na turnaji v čínském Ning-pu skončilo v semifinále. 18letá Češka nestačila na Rusku Dianu Šnajderovou, se kterou prohrála ve dvou setech.
Šnajderová ve čtvrtfinále vyřadila Petru Kvitovou, takže Fruhvirtová mohla v semifinále pomstít svou slavnější krajanku, ale proti 85. hráčce světa tahala za kratší konec. První dva gemy zápasu sice vyhrála Češka, ale soupeřka následně otočila z 0:2 na 4:2 a výhodu brejku si udržela do konce setu.
V tom druhém už Šnajderová dominovala. Fruhvirtová si v průběhu sady nechala ošetřit záda, ale ani to jí nepomohlo a Ruska se pěti gemy v řadě dostala do vedení 5:0 a na podání mohla zápas ukončit kanárem. To ale mladičká Češka nedovolila a svůj jediný brejkbol ve druhém setu proměnila. Jenže hned poté ztratila i svůj čtvrtý servis v druhé sadě, takže po hodině a 36 minutách se do finále probojovala Šnajderová.
Na Rusku čeká ve finále Ons Jabeurová, která dokázala ve třech setech porazit Argentinku Podoroskou. Semifinálová účast Fruhvirtové výrazně pomůže v žebříčku a ze 117. pozice by se měla příští týden vrátit opět do elitní stovky.
Výsledky semifinále turnaje v Ning-pu:
D. Šnajderová – L. Fruhvirtová 6:4, 6:1
Čas zápasu: 1:36
O. Jabeurová – N. Podoroská 6:3, 1:6, 6:2
Čas zápasu: 1:48
Mezi talentované české tenistky patří i Nikola Bartůňková. Na rozhovor s ní se můžete podívat zde: