APLIKACE TN.CZ
Tenis

Lehečka nezvládl v Šanghaji hned první duel. Padl s hráčem z druhé světové stovky

Lehečka nezvládl v Šanghaji hned první duel. Padl s hráčem z druhé světové stovky
Jiří Lehečka | Zdroj: Profimedia.cz

Jiří Lehečka nezvládl své premiérové představení na turnaji Masters v Šanghaji. Ve druhém kole nestačil na drobného Argentince Diega Schwartzmana, se kterým prohrál ve třech setech 4:6, 6:3 a 2:6.

Lehečka prožívá nejlepší sezonu v kariéře, ale v posledních týdnech je to spíše trápení. Podruhé za sebou navíc padl s hráčem z druhé světové stovky, tentokrát až se 130. Diegem Schwartzmanem, který se letos obrovsky trápí.

Nejlepší český tenista si měl svou premiéru v Šanghaji odkroutit už v sobotu, ale kvůli nepřízni počasí se hrálo až v neděli. V první sadě měl čtyři brejkboly, přičemž v desátém gemu měl hned tři v řadě. Nakonec úvodní sadu ztratil 4:6.

Ve druhém setu se rodák z Mladé Boleslavi zlepšil a získal ho poměrem 6:3. Už to vypadalo, že roli favorita 21letý tenista potvrdí, když ve třetím setu šel ihned do vedení s brejkem. Ten ale nepotvrdil, začal hodně chybovat a nakonec rozhodující set ztratil 2:6.

Související obsah

ATP Masters Šanghaj – 2. kolo:

D. Schwartzman – J. Lehečka 6:4, 3:6, 6:2
Čas zápasu: 2:21

Jiří Lehečka byl hostem i ve Snídani:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události