Španělský závodník Pedro Acosta se stal podruhé v kariéře mistrem světa, z toho poprvé se mu to podařilo v kategorii Moto2. Dosáhl toho dva závody před koncem šampionátu. Konečné razítko tomu dalo druhé místo ve Velké ceně Malajsie. Český jezdec Filip Salač dojel na 14. příčce a ukončil tím sérii tří závodů bez bodového zisku.
Pedro Acosta završil suverénní jízdu letošním šampionátem silničních motocyklů. Hned sedmkrát z 18 závodů zvítězil a v dalších sedmi případech stál na stupních vítězů. Dva závody před koncem má na druhého Tonyho Arbolina náskok nedostižných 77 bodů, což mu s předstihem zaručilo titul mistra světa v kategorii Moto2. Navázal tím na dva roky staré prvenství v Moto3.
Z vítězství ve Velké ceně Malajsie se v Moto2 radoval Fermín Aldeguer, který dojel právě před Acostou. Český závodník Filip Salač do závodu odstartoval z 18. místa, které poté o čtyři pozice vylepšil. Dosáhl díky tomu na bodový zisk, což se mu povedlo poprvé od Velké cen Japonska. V průběžném pořadí šampionátu mu nyní patří desáté místo.
V kategorii Moto3 se z vítězství radoval Collin Veijer, který se postavil na stupně vítězů společně s Ajumuem Sasakim a Jaumem Masiou, kterému stále patří první místo v pořadí šampionátu.
Ve Velké ceně Austrálie spadl Filip Salač ze třetího místa. Takové byly jeho reakce: