Fotbalová Kodaň si připsala v úterý historický úspěch, když po výhře nad Galatasarayem postoupila do osmifinále Ligy mistrů. Na oslavu dal klub fanouškům pivo zdarma přímo na stadionu.
Dánský klub FC Kodaň postoupil překvapivě ze skupiny Ligy mistrů, když dokázal porazit Galatasaray i Manchester United. Poslední zápas hrála Kodaň na domácím hřišti proti tureckému klubu a dokázala zvítězit 1:0.
Po utkání klub oznámil, že všichni fanoušci mají pivo zdarma v občerstvení na stadionu, aby mohli pořádně oslavit postup ze skupiny. "Gratulujeme celému klubu FC Kodaň. Na cestě ze stadionu je pivo a voda zdarma," stálo na velkoplošných obrazovkách po konci utkání. Na zápas přišlo 34 726 diváků, takže se muselo zadarmo rozdat spoustu litrů piva.
??? FC København are delighted with their UCL qualification, so much so they announced free beer for all fans in the stadium! (@footballinDK/@CphGunner) pic.twitter.com/Saaw8uaETw
— EuroFoot (@eurofootcom) December 12, 2023
Na cestě za tímto úspěchem porazila Kodaň ve třetím předkole Ligy mistrů i českého mistra Spartu, když postoupila až po penaltách.
Kodani se podařilo postoupit ze skupiny Ligy mistrů jenom v sezóně 2010/2011, kdy šla dál také z druhé pozice a předčila Panathinaikos, Rubin Kazaň a nestačila jen na první Barcelonu. V osmifinále vypadla s Chelsea.
Už minulý rok v Lize mistrů Kodaň zpříjemnila pivem zdarma zápas fanouškům Sevilly, kteří přijeli podpořit svůj klub do Dánska. Utkání tehdy skončilo 0:0 a Kodaň skončila ve skupině G na posledním místě za Manchesterem City, Dortmundem a Sevillou.
Podívejte se na sestřih utkání FC Kodaň – Galatasaray: