Hodně pikantní přesun se urodil na cestě mezi Prahou a Pardubicemi. Tomáš Hyka, který dříve podepsal na východě Čech smlouvu až do roku 2028, bude nově působit v dresu pražského velkoklubu. V rozhovoru si pak rýpl do majitele Dynama Petra Dědka.
Tomáš Hyka byl v posledním ročníku třetím nejproduktivnějším hráčem Pardubic a z celého týmu zaznamenal druhý největší počet asistencí. S Dynamem pak spojil budoucnost až do roku 2028, ale dlouhodobý kontrakt se zdaleka nenaplní.
Pardubice se totiž se zkušeným útočníkem rozloučily a brzy poté byl oznámen jeho přesun do Sparty. Pražané získali hráče se zkušenostmi z NHL i z národního týmu. V posledním ročníku se blýskl ziskem 45 kanadských bodů v základní části.
"Jak bylo někde řečeno, život jde dál," pronesl pro web hokejové Sparty Hyka a rýpl si tím do majitele Pardubic Petra Dědka, kterou tuto hlášku často rád používá. "Agent mi po sezoně zavolal, že chtějí v Pardubicích ukončit spolupráci, takže jsme hledali, kdo by měl zájem. Sparta se hned ozvala, měla největší zájem, takže jsem už nechtěl čekat," vysvětloval svůj přesun do Prahy.
"O Tomášovi jsme mluvili už dříve. Chtěli jsme do týmu přivést ještě jednoho praváka, kvalitního bruslaře a produktivního hráče. Znám ho dlouho, je to pracovitý kluk, co vnese do týmu pohyb a zlepší naši přesilovku," uvedl pro web Sparty sportovní ředitel Tomáš Divíšek.
"Jak se objevilo na trhu jeho jméno, nebylo na co čekat. Těší nás, že v konkurenci mnoha týmů dal přednost právě Spartě a mohli jsme uzavřít spolupráci na další tři sezony. Tomáš je vynikající hráč v produktivním věku," dodal Divíšek.