Sparťanští fotbalisté za sebou mají první krůček v cestě do Ligy mistrů. V rámci prvního zápasu 2. předkola vyhrála po gólech Birmančeviče a Wiesnera na hřišti Shamrocku Rovers 2:0. Odveta čeká Letenské v úterý 30. července v Praze.
Zápas začal hodně vlažně. První rozruch přišel až ve 20. minutě, kdy z nějakých 27 metrů napřáhl Martin Vitík a gólman domácích Pöhls jeho pokus vyškrábl nad branku.
I další příležitost měli sparťané. Po výborné individuální akci Wiesnera se ve vápně dostal k zakončení Tuci, ale také on si vylámal zuby na Pöhlsovi. Jenže přišla i šance na druhé straně. Vindahl hodně špatně rozehrál a jeden z domácích mohl střílet do prázdné branky. Jenže Ross skluzem zabránil jasnému gólu.
Sedm minut před koncem poločasu se Letenští konečně dočkali. Domácí špatně rozehráli, míče se chopil Imanol García a tváří v tvář neprostřelil Pöhlse. Balon se ale odrazil k Veljku Birmančevičovi a ten už rozradostnil na sedmdesátku sparťanských fanoušků na Tallaght Stadium.
Ihned po změně stran opět hrozila Sparta, ale Kuchta po přihrávce Haraslína z těžkého úhlu neuspěl. Druhý gól Sparty tak padl v 65. minutě. Kuchta obloučkem z levé strany našel napravo Tomáše Wiesnera a ten z první zvýšil na 2:0.
Ještě více mohl Pražany uklidnit v 70. minutě Haraslín, který posadil jednoho z obránců na zadek, jenže Pöhls Shamrock opět podržel. V nastavení měli domácí dvě velké šance, ale Vindahl se vyznamenal. Sparta tak vyhrála v Irsku 2:0 a 30. července ji čeká na Letné odveta.
Spartu letos opustil Adam Karabec: